Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy VI BOGDAN DAMSKI został jednym z LAUREATÓW Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego - z Języka Angielskiego. Tym samym uczeń został zwolniony z pisania z II części sprawdzianu po klasie VI (część dotycząca zadań z języka angielskiego) i otrzymał z góry 100 % punktów za zadania z w/w partii sprawdzianu. GRATULACJE!!!!!
Aktualności
WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZNY PT. "EKOLOGIA I SSAKI" - WYNIKI
- 04.04.2015
Miło nam poinformować, że udział naszego ucznia w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pt. "Ekologia i ssaki" zakończył się sukcesem. Bartłomiej Kozieł z klasy V został LAUREATEM 3 miejsca w/w konkursu. Sredecznie gratulujemy wygranej.
Zasady rekrutacji do przedszkola na rok 2015/16
- 09.03.2015
Wnioski o przyjęcie do przedszkola można wypełnić on-line, wydrukować, podpisać i wraz z załącznikami złożyć w sekretariacie ZSP8 lub pobrać druk z sekretariatu, wypełnić ręcznie i wraz z załącznikami również złożyć w sekretariacie.
Szczegółowe zasady rekrutacji i wypełnienie on-line wniosku pod adresem https://krakow.formico.pl .
Dzień otwarty dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów
- 06.03.2015
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 133 w Krakowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 zaprasza rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w klasie I w roku szkolnym 2015/2016, na dzień otwarty w czwartek 12 marca 2015r. w godz. 17.00 – 18.00.
Zasady rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2015/2016
- 09.03.2015
Wniosek o przyjęcie do klasy I można wypełnić on-line na stronie https://krakow.elemento.pl , wydrukować i złożyć w sekretariacie SP 133 (ZSP8) lub pobrać druk w sekretariacie i po wypełnieniu ręcznym złożyć w sekretariacie. Pod podanym adresem znajdują się również zasady rekrutacji obowiązujące w krakowskich szkołach podstawowych.
Kryteria rekrutacji do klasy I Szkoły Podstawowej nr 133 w Krakowie
- Do szkoły przyjmowane są z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie zgłoszenia (karty zapisu).
- Do dzieci, o których mowa w ust. 1, zaliczamy również te, które rozpoczynają obowiązek szkolny z rocznym wyprzedzeniem.
- Do klasy pierwszej mogą być przyjęte dzieci spoza obwodu szkoły na podstawie ustalonych kryteriów, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
- Przy rekrutacji do klasy pierwszej dzieci spoza obwodu szkoły bierze się pod uwagę następujące kryteria:
- uczęszczanie do szkoły rodzeństwa kandydata;
- rodzic dziecka jest pracownikiem szkoły;
- dziecko mieszka na terenie gminy będącej siedzibą szkoły;
- bliższa droga do Szkoły Podstawowej nr 133 niż do szkoły, w obwodzie której mieszka;
- dziecko uczęszcza do Przedszkola nr 18;
- rodzic dziecka pracuje na terenie obwodu szkoły;
- w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki.
- Kryteriom, o których mowa w ust. 4 przypisuje się odpowiednio:
- 12 punktów
- 3 punkty
- 25 punktów
- 3 punkty
- 3 punkty
- 2 punkty
- 1 punkt
- O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej spoza obwodu szkoły decyduje łączna liczba punktów za kryteria wymienione w ust. 4, które spełnia kandydat. Maksymalna liczba punktów, jaką może otrzymać kandydat, wynosi 49 punktów.
- Kandydaci są przyjmowani w kolejności łącznej liczby uzyskanych punktów, licząc od liczby największej do wyczerpania miejsc.
- W przypadku uzyskania przez kandydatów takiej samej liczby punktów o kolejności przyjęć decydują łącznie następujące kryteria:
- wielodzietność rodziny kandydata;
- niepełnosprawność kandydata:
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
- Kryteria, o których mowa w ust. 8, mają jednakową wartość.
- Wymaganymi dokumentami kandydatów, o których mowa w ust. 3 są:
- wniosek rodzica o przyjęcie do klasy pierwszej wypełniony według wzoru
określonego przez szkołę i zawierającego:
- imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata;
- imiona i nazwiska rodziców kandydata;
- adres zamieszkania rodziców kandydata;
- adres poczt elektronicznej i numer telefonów rodziców kandydata;
- wskazanie kolejności wybranej, publicznej szkoły w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych;
- oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;
- orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych;
- prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację albo akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;
- dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
- Kandydaci, o których mowa w ust. 3, składają wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej do Dyrektora szkoły według określonego wzoru. Do wniosku dołącza się:
- dokumenty lub oświadczenia wymienione w ust. 10 pkt 2- 5;
- inne według uznania.
- Dokumenty, o których mowa w ust. 11 składa się w sekretariacie szkoły od dnia
9 marca 2015 r. do 31 marca 2015 r.
- Wprowadzanie i weryfikowanie wniosków oraz szeregowanie konfliktów przeprowadza Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora szkoły w dniach 01 - 16 kwietnia 2015 r. .
- Komisja Rekrutacyjna w dniu 20 kwietnia 2015 r. o godzinie 12:00 publikuje listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.
- Kandydaci zakwalifikowani w terminie 21 - 24 kwietnia 2015 r. są obowiązani do złożenia wymaganych dokumentów i potwierdzenia woli podjęcia nauki w szkole.
- Komisja w dniu 27 kwietnia 2015 r. do godziny 9:00 publikuje listę kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły oraz liczbę wolnych miejsc.
- W terminie 7 dni od podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych
i kandydatów nieprzyjętych rodzic kandydata nieprzyjętego może wystąpić
z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia nieprzyjęcia kandydata do szkoły.
- Uzasadnienie, o którym mowa w ust. 17, komisja sporządza w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica kandydata.
- Jeżeli po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, Dyrektor szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające.
- Rekrutacja uzupełniając rozpoczyna się w dniu 28 kwietnia 2015r. a kończy się w dniu 29 sierpnia 2015 r.
- Przyjęcie ucznia w trakcie roku szkolnego, w tym także do klasy pierwszej, jeżeli wymaga to przeprowadzenia zmian organizacyjnych szkoły powodujących dodatkowe skutki finansowe, wymaga zgody organu prowadzącego szkołę.
Podsumowanie drugiego tygodnia "Ferii w szkole"
- 27.02.2015
Zakończyliśmy drugi tydzień akcji "Ferie w szkole". Podczas drugiego tygodnia akcji uczniowie mogli m.in. : zobaczyć wybuch wulkanu, obejrzeć film w Cinema City pt."Pingwiny z Madagaskaru", poczuć się prawdziwymi aktorami w czasie zajęć teatralnych, zaprojektować kostium teatralny w krakowskiej CRICOTECE. Jednak niewątpliwie najważnieją atrakcją 2 tygodnia ferii była wycieczka do ENERGYLANDII i szaleństwa na karuzelach!
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ !
Podsumowanie pierwszego tygodnia"Ferii w szkole"
- 22.02.2015
Zakończyliśmy pierwszy tydzień akcji "Ferie w szkole".Czwartek był dniem sportu.Rywalizowaliśmy zespołowo i indywidualnie w różnorodnych konkurencjach, oglądaliśmy popisy gimnastyczne kolegów i koleżanek, uczyliśmy się tańczyć tańce standardowe,bawiliśmy się chustą animacyjną, a na zakończenie dnia otrzymaliśmy dyplomy za zdobycie tytułu najsprawniejszej grupy i najsprawniejszego ucznia.W tej kategorii zwyciężyli Klaudia Werewka i Kamil Ciask.W piątek wybraliśmy się do Muzeum Narodowego , gdzie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach i warsztatach.Następnie udaliśmy się do Rotundy na koncert piosenki żeglarskiej.Po powrocie do szkoły nastąpiło podsumowanie tygodnia i wręczenie miłych upominków.Bardzo ciekawie minął ten tydzień i mamy nadzieję, że następny będzie równie udany,zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach.
Jak spędzamy ferie w szkole.
- 18.02.2015
To już półmetek pierwszego tygodnia "Ferii w szkole".Wczoraj do południa uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych i komputerowych.Potem pojechaliśmy do kina Cinema City Zakopianka na film pt."Noc w muzeum.Tajemnica grobowca".Z zapartym tchem śledziliśmy przygody strażnika muzeum i jego przyjaciół.Po powroce do szkoły rozegraliśmy partię warcabów oraz turniej ping- ponga, uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych. Dzisiaj spędziliśmy czas na zajęciach w skawińskim Multicentrum oglądając film,konstruując z klocków pojazdy, wiatraki , budowle itp. uczestnicząc w zajęciach muzycznych. Zadbaliśmy też o ruch na świeżym powietrzu w parku, gdzie skorzystaliśmy z atrakcyjnych urządzeń na placu zabaw.Po powrocie do szkoły i łyku rozgrzewającej herbaty rzuciliśmy się w wir pracy twórczej.Tak powstały nasze plakaty plastyczne zatytułowane " W krainie lodu".Pozostały czas minął śpiewająco.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii. Jutro zapraszamy na Dzień sportu, a w piątek do Muzeum Narodowego i na muzyczny koncert w Rotundzie.
Pierwszy dzień akcji " Ferie w szkole"
- 16.02.2015
Pierwszy dzień akcji "Ferie w szkole" minął nam bardzo atrakcyjnie. Po spotkaniu ze Strażnikiem Miejskim rozegraliśmy na sali gimnastycznej mecz "Rzucanki siatkarskiej".Po meczu pojechaliśmy do Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach na kręgielni, siłowni i na basenie.Po powrocie do szkoły relaksowaliśmy się grając w gry planszowe.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
WIECZÓR KOLĘD 2015
- 28.01.2015
W czwartek, 22 stycznia o godzinie 18.00 na wspólnym „Wieczorze Kolęd” spotkali się w naszej szkole uczniowie razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami. Pokrótce przedstawiono historię powstawania kolęd, która sięga czasów św. Franciszka. Szczególną uwagę poświęcono tradycji śpiewania kolęd w Polsce oraz okolicznościom ich powstawania. Uczniowie każdej klasy przedstawili najpierw krótki rys historyczny przygotowanej kolędy, a następnie zaśpiewali jedną ze znanych polskich kolęd. Scenografia oraz stroje uczniów stworzyły wyjątkową atmosferę, która pozwoliła poczuć klimat Betlejemskiej nocy. Uroczystość szkolną przygotowali uczniowie wszystkich klas przy współpracy z księdzem diakonem Grzegorzem Lenartem.