• Regulamin świetlicy

• Regulamin świetlicy Szkoły Podstawowej numer 133 w Krakowie

1. Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 6.30-17.00.
          2.  Uczeń po wejściu do świetlicy ma obowiązek zgłosić swoją obecność nauczycielowi.
          3.  Uczeń ma obowiązek informowania nauczyciela świetlicy o każdorazowym oddaleniu się.
          4. Uczniowie mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.
          5. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do poinformowania nauczyciela świetlicy o odbiorze dziecka ze świetlicy.
          6. Rodzice/prawni opiekunowie zobowiązani są powiadomić wychowawców świetlicy     o zmianie danych kontaktowych oraz innych istotnych informacjach, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo i funkcjonowanie ucznia w szkole (choroby, alergie, orzeczenia poradni itp.)
          7. W trakcie pobytu uczniów w świetlicy obowiązuje zakaz używania telefonów.

Z telefonu komórkowego uczeń może skorzystać w wyjątkowych sytuacjach i tylko za zgodą nauczyciela

1. Wychowawcy świetlicy dokonują oceny zachowania uczniów zgodnie z kryteriami zawartymi w statucie szkoły.
          2. Uczniowi odbierani są ze świetlicy przez Rodziców – prawnych opiekunów lub osoby przez nich upoważnione na piśmie.
          3. Dziecko odebrane ze świetlicy szkolnej z chwilą odebrania opuszcza świetlicę lub plac zabaw.
          4. Rodzice odbierający dziecko ze świetlicy nie wchodzą do sali tylko informują woźnego, które dziecko odbierają.
          5. Świetlica wymaga pisemnych upoważnień w przypadku:
          1. Sporadycznych, samodzielnych wyjść ucznia do domu – każdorazowo
          2.  Odbierania ucznia przez inne osoby niż Rodzic – prawny opiekun
          3. Oświadczeń o stałym, samodzielnym powrocie dziecka do domu o określonej godzinie.
          1. Rodzice- prawni opiekunowie są zobowiązani do przestrzegania godzin pracy świetlicy szkolnej i PUNKTUALNEGO odbierania uczniów po skończonych zajęciach.
          2. W razie nieodebrania ucznia ze świetlicy do godziny 17:00  i braku kontaktu z Rodzicem bądź prawnym opiekunem dziecko może zostać przekazane pod opiekę odpowiednich organów.
          3. Wszelkie zmiany dotyczące opuszczania świetlicy przez ucznia muszą być przekazane do wychowawcy świetlicy na datowanym i podpisanym przez rodziców/prawnych opiekunów piśmie.
          4. W przypadku braku pisemnej informacji  od rodziców/opiekunów prawnych                   o zwolnieniu ucznia z zajęć świetlicowych dziecko nie będzie mogło opuścić świetlicy.
          5. Samodzielnie wyjść ze świetlicy może wyłącznie uczeń posiadający pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych.
          6. W nagłych przypadkach Rodzice – prawni opiekunowie nie mogący osobiście odebrać ucznia ze świetlicy zobowiązani są o tym fakcie poinformować telefonicznie wychowawcę świetlicy oraz przekazać mu informację, kto zgłosi się do świetlicy po odbiór ich dziecka.
          7.  Za rzeczy zniszczone przez dziecko odpowiada Rodzic- opiekun prawny.
          8. Za rzeczy przynoszone przez dzieci świetlica NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI.
          9. Uczeń przebywający na świetlicy zobowiązuje się do przestrzegania zasad panujących na świetlicy szkolnej.
          10. Nauczyciel, który podejrzewa, że po dziecko zgłosił się Rodzic, opiekun prawny będący pod wpływem alkoholu - środków odurzających, ma prawo odmówić wydania dziecka ze świetlicy szkolnej. Nauczyciel niezwłocznie powiadamia wychowawcę, pedagoga, psychologa, dyrektora szkoły i policję.
          11. W przypadku rażącego złamania regulaminu świetlicy przez ucznia, wychowawca ma prawo skontaktować się z Rodzicem telefonicznie.
          12. Nauczyciel świetlicy informuje wychowawcę poszczególnych klasy o funkcjonowaniu dziecka podczas zajęć świetlicowych, informacje te uwzględnia się przy ustalaniu oceny z zachowania.
          13.  W czasie gdy na placu zabaw odbywają się zajęcia świetlicowe,  inne dzieci nie mogą  z niego korzystać.