Klasa 7b miała okazję sprawdzić swoje umiejętności techniczne na rowerach i hulajnodze w ramach programu STARS.
Wszyscy w sposób perfekcyjny pokonywali tor przeszkód. Była też mała rywalizacja gdyż uczniowie pokonywali tor przeszkód na czas.
Klasa 7b miała okazję sprawdzić swoje umiejętności techniczne na rowerach i hulajnodze w ramach programu STARS.
Wszyscy w sposób perfekcyjny pokonywali tor przeszkód. Była też mała rywalizacja gdyż uczniowie pokonywali tor przeszkód na czas.
Kolejna akcja w jaką się włączmy to zbiórka nakrętek. W szkole są porozstawiane specjalne pojemniki na nakrętki które przeznaczymy dla ZBYSZKA. Za każdą ilość nakrętek DZIĘKUJEMY!!!
Historia Zbyszka
Zbyszek miał 21 lat gdy zdiagnozowano u niego guza mózgu – astrocytoma WHO II stopnia. Przeszedł wtedy operację usunięcia guza, potem był poddany radioterapii, której skutkiem ubocznym było gnicie kości czaszki w wyniku czego konieczne było usunięcie jej części. Mimo to, przez 15 lat cieszył się względnym spokojem. Przez ten okres pojawiały się napady padaczkowe, które jednak nasiliły się pod koniec ubiegłego roku. Badanie tomografem komputerowym pokazało, że w głowie znowu pojawił się guz. Konieczna była natychmiastowa operacja. Rozpoznanie: nowotwór złośliwy mózgu transformujący w kierunku glejaka.
Zbyszek został skierowany na standardowe leczenie: chemioterapię i radioterapię. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa terapia jest utrudniona. W przypadku powtórnej radioterapii może dojść do martwicy mózgu. Jedyną szansą dla Zbyszka jest terapia Optune, która w Polsce jest nierefundowana. Technologia hamuje wzrost guzów, zatrzymuje ich rozwój i nie powoduje dodatkowych uszkodzeń w innych częściach ciała. Konieczne 6 miesięcy terapii kosztuje jednak niemal 600 000 zł! Rodzina nie zdobędzie takich pieniędzy sama, a nowotwór nie będzie czekał... Zbyszek w chwili obecnej ma 37 lat i bez pomocy, zdaniem lekarzy, nie dożyje czterdziestki. Zbyszek wierzy, że z naszą pomocą uda mu się zebrać tę gigantyczną kwotę i będzie mógł ponownie, na długie lata, zapomnieć o chorobie.
Rodzice i bliscy Zbyszka zwracają się z prośbą o przekazywanie fantów, voucherów na charytatywną licytację. Fanty można przekazać do grupy "zerówki" w szkole. Aukcje można śledzić na grupie Facebookowej ,,Razem walczymy o życie Zbyszka - licytacja charytatywna."
Można też brać udział w licytacjach na specjalnej dedykowanej mu
grupie na Facebooku: RAZEM walczymy o życie Zbyszka - licytacje
charytatywne. Tu każdy możne nie tylko coś wylicytować, ale
również coś wystawić na licytację. Cały dochód z licytacji zostanie
przeznaczony na leczenie Zbyszka.
https://www.facebook.com/groups/502479457322406/about/
Kolejne działanie w ramach programu STARS odbyło się 06.10.2020 r.
Klasy 4a, 5a, 6a, 7c, miały okazję zwiedzić okolicę szkoły na rowerze. Oprócz poprawy ogólnej kondycji fizycznej uczniowie podziwiali piękne kolory lasu jak również mieli okazję powspinać się po skałkach. Pogoda nam dopisała, uczniowie wrócili zmęczeni ale uśmiechnięci.
Zapraszam na kolejne akcje w ramach programu STARS.
W dniu 23.09.2020r uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach programu STARS - propagującego jazdę na rowerze.
Każdy uczeń miał możliwośc doskonalić swoje umiejętności rowerowe i hulajnogowe na torze, który sprawdzał koordynacje oraz umiejętnosci techniczne.
Wszyscy świetnie sobie poradzili. Zachęcam do udziału w kolejnych akcjach w ramach projektu STARS.
14 września 2020 roku, uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Trepczyński, Mikołaj Sioma, Leon Perucki, Maciej Sylwestrowicz, Nadia Tobaben, Stanisław Dąbrowski, Filip Tworzydło, Paweł Bacior oraz Mateusz Dyrcz wzięli udział w grze edukacyjnej "Kraków w cieniu swastyki". Gra miała formę quizu historycznego, zaprojektowanego w aplikacji ActionTrack. Aby wziąć udział, nie trzeba było się nigdzie ruszać, a jedynym wymogiem było posiadanie smartfona lub tabletu. Uczestnicy wcielili się w rolę młodego człowieka, którego wojenne losy rzuciły do okupowanego przez Niemców Krakowa. Poznali realia życia w mieście oraz miejsca i ludzi związanych z działalnością konspiracyjną. Rozwiązywali zadania, wymagające spostrzegawczości, koncentracji i logicznego myślenia. Gra została zorganizowana z okazji Dni Pamięci Ofiar Gestapo. Organizatorami byli: Muzeum Krakowa oraz Oddział IPN w Krakowie.
Zebranie organizacyjne Rodziców wszystkich grup Przedszkola nr 18 odbędzie się w poniedziałek 31 sierpnia o godzinie 16.00. Spotkanie planujemy na świeżym powietrzu - boisko przy sali gimnastycznej SP133. W razie niepogody - sala gimnastyczna SP133 ( w tym przypadku konieczność użycia maseczek lub przyłbic). W spotkaniu może wziąć udział wyłącznie jeden rodzic dziecka.
1 września 2020 r. (wtorek) rozpoczynamy nowy rok szkolny. Z powodu sytuacji epidemicznej nie będzie wspólnej uroczystości na sali gimnastycznej. W tym dniu uczniowie spotykają się ze swoimi wychowawcami według podanego poniżej harmnogramu. Do szkoły możemy zaprosić jedynie rodziców klas pierwszych (jeden rodzic na ucznia). Wszystkich prosimy o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych. Planujemy rozpoczęcie nauki w systemie stacjonarnym zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, które wkrótce pojawią się na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym.
KL. 1A: 8:00 - 9:00 (BOISKO SZKOLNE, A W RAZIE DESZCZU SALA GIMNASTYCZNA)
KL. 1B: 9:30 - 10:30 (BOISKO SZKOLNE, A W RAZIE DESZCZU SALA GIMNASTYCZNA)
KL. 2A: 8:30 - 9:15 (PIĘTRO - SALA 2)
KL. 2B: 10:00 - 10:45 (PIĘTRO - SALA 2)
KL. 3A: 9:00 - 9:45 (PIĘTRO - SALA 3)
KL. 3B: 10:30 - 11:15 (PIĘTRO - SALA 3)
KL. 4A: 9:30 - 10:15 (PARTER - SALA 4A)
KL. 4B: 10:00 - 10:45 (PIĘTRO - SALA 4B)
KL. 5: 9:00 - 9:45 (PIĘTRO - SALA 5)
KL. 6A: 9:30 - 10:15 (PIĘTRO - SALA KOMPUTEROWA)
KL. 6B: 11:00 - 11:45 (PIĘTRO - SALA KOMPUTEROWA)
KL. 7A: 8:30 - 9:15 (PIĘTRO - SALA 7A)
KL. 7B: 9:00 - 9:45 (PARTER - SALA 7BC)
KL. 7C: 10:30 - 11:15 (PARTER - SALA 7BC)
KL. 8A: 9:30 - 10:15 (PIĘTRO - SALA 8)
KL. 8B: 11:00 - 11:45 (PIĘTRO - SALA 8)
KOLOR NIEBIESKI: UCZNIOWIE WCHODZĄ WEJŚCIEM OD STRONY PARKINGU
KOLOR ZIELONY: UCZNIOWIE WCHODZĄ WEJŚCIEM OD STRONY SALI GIMNASTYCZNEJ
KOLOR CZERWONY: UCZNIOWIE WCHODZĄ SCHODAMI EWAKUACYJNYMI OD STRONY PRZEDSZKOLA
Szanowni Rodzice! Osoby zainteresowane zapisem dziecka do świetlicy szkolnej proszone są o wydrukowanie karty zapisu zamieszczonej poniżej, wypełnienie jej oraz przekazanie wychowawcy w dniu 1 września. Uczniowie przyjmowani będą do świetlicy wyłącznie na podstawie dostarczonej i wypełnionej karty zgłoszenia.
Wychowawcy świetlicy
Szanowni Państwo, przekazuję najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do rozpoczęcia nauki przez pierwszoklasistów w roku szkolnym 2020/2021.
W tym momencie do klas I zapisano 49 dzieci, więc rozpoczną naukę w dwóch pierwszych klasach. Obydwie klasy będą uczyć się w jednej sali, toteż jedna z nich rozpoczynać będzie naukę o 8.00, a druga ok. 10.30/11.30. Podział godzin będzie opublikowany w ostatnich dniach sierpnia. Świetlica szkolna pracuje w godzinach dostosowanych do potrzeb dzieci również tych, które będą uczyć się na drugą zmianę tj. od 6.30 do 17.00.
Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają w szkole we wrześniu, natomiast wyprawkę kupują rodzice we własnym zakresie.
WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY
-Zeszyt w 3 linie (najlepiej kolorowe)
-zeszyt w kratkę
-kredki ołówkowe miękkie (typu Bambino)
-klej w sztyfcie i w tubce
-nożyczki
-ołówek miękki
-temperówka
-cienkopisy
-gumka
-linijka (15-20cm)
-plastelina
-pastele
-blok rysunkowy
-blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
-papier kolorowy
- teczka papierowa (na prace plastyczne)
-strój gimnastyczny (biały podkoszulek, granatowe lub czarne spodenki)
-buty sportowe (najlepiej na rzepy)
- przewiewny worek na buty - nie reklamówka ( do szatni).
Dzieci korzystające ze świetlicy muszą mieć dwie pary butów na zmianę i dwa worki na buty, ponieważ jeden komplet wykorzystywany będzie w szkole, a drugi w świetlicy mieszczącej się w Centrum Sportu i Kultury w Sidzinie ( druga lokalizacja świetlicy ).
Agata Luber
Powered by aSc EduPage