• Sezon turystyczny rozpoczęty!

          • Sezon turystyczny rozpoczęty!
            Szkolne Koło Turystyczne 13.04.2024r. rozpoczęło sezon turystyczny wycieczką na Luboń Wielki ( 1022m n.p.m.) w Beskidzie Wyspowym. Na szlak z Rabki wyruszyło łącznie 38 osób. Na szczyt podążaliśmy niebieskim szlakiem o średnim stopniu trudności. Piękna, słoneczna i ciepła aura podkreślała walory budzącej się do życia przyrody. Podczas odpoczynków słuchaliśmy legend , opowieści o przyrodzie, szlakach i ludziach tego regionu. Po dość długiej wędrówce, zmęczeni dotarliśmy na szczyt, z którego rozlega się wspaniała panorama. W schronisku im. prof. S. Dunin- Borkowskiego zakupiliśmy pyszne lody i przybiliśmy pieczątki w książeczkach GOT. Czas odpoczynku szybko minął i po zrobieniu kilku grupowych zdjęć, w znakomitych humorach zeszliśmy do autokaru. Tradycyjnie podczas drogi powrotnej odbył się konkurs wiedzy, a nagrodą był słodki upominek. Z niecierpliwością czekamy na następną wyprawę, na którą zapraszamy wszystkich lubiących aktywny wypoczynek i dobrą zabawę.
            M. Dąbrowska opiekun SKT

          • Program Stars - wycieczka rowerowa.

          • Rozpoczeliśmy wycieczki rowerowe w ramach programu STARS - klasy 6a i 6b miały okazję poznać okolice Sidziny i jednocześnie sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

            Pogoda dopisała, uczniowie przejechali około 40 km, a lody na koniec dodały satysfakcję z przejechanych kilometrów.

          • Wodny manifest

          • Klasy 4a i 4b miały okazję uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu „Wodny manifest”. Przedstawienie kładło nacisk na edukację ekologiczną w połączeniu z elementami edukacji klimatycznej, humorem oraz dyskusją.  

            • Jak mądrze gospodarować wodą w swoim życiu?
            • Czy kryzys wodny jest związany ze zmianami klimatycznymi? 
            • Co to jest ślad wodny? Jak go ograniczyć?
            • Jakie jest znaczenie efektu cieplarnianego dla życia na Ziemi?
          • Wręczenie nagród laureatom konkursu „Z książką na zimowej fotografii”

          • Ciekawym akcentem na zakończenie zimy było rozstrzygnięcie konkursu kreatywnego dla klas VI- VIII „Z książką na zimowej fotografii”. W trakcie apelu laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania ponieważ prace przesłane na konkurs odznaczały się wysokimi walorami artystycznymi i estetycznymi oraz kreatywnością.

            Gratulujemy ciekawych pomysłów na klimatyczne kadry ujęte na fotografiach.

          • Ludolfina

          • W ramach dnia Nauki Polskiej chętni uczniowie naszej szkoły odwiedzili Akademię Górniczo Hutniczą.  Brali udział w  zwiedzaniu wystawy interaktywnej " Patrzę, Słucham, Eksperymentuję" .

            Ekspozycja składała się z ponad 20 stanowisk dotyczących iluzji optycznych, dźwięku, ciśnienia i mechaniki.

            Młodzi Naukowcy z SP133 samodzielnie mogli przeprowadzać eksperymenty z dziedziny fizyki. Zdobyli dużą wiedzę i umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. 

        • Hania Kapuśniak i jej taneczne sukcesy
          • Hania Kapuśniak i jej taneczne sukcesy

          • W dniach 14-17 marca 2024 r. miały miejsce Mistrzostwa Polski Modern & Contemporary Dance PFT (Polskiej Federacji Tańca) IDO 2024 w Kieleckim Teatrze Tańca w Kielcach.To zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznych w Polsce, w którym podczas 4 dni, 1433 Tancerzy z całej Polski zaprezentowało łącznie 668 prezentacji w zmaganiach o Tytuł Mistrza Kraju.

            Hania Kapuśniak zaprezentowała 3 choreografie osiągając następujące wyniki:

            -1 Miejsce oraz Tytuł Mistrzyń Polski Modern  Contemporary Group Junior, Gapsteam Junior, Choreografia "Tie too tight ",

            -2 Miejsce oraz Tytuł Wicemistrzyni Polski, Hania Kapuśniak, Solo Modern  Female Contemporary Dance Junior 1 ,choreografia "Women's work" ,

            W tej kategorii o najwyższy tytuł walczyło łącznie 105 Tancerek w Hani kategorii wiekowej Junior 1.

            -2 Miejsce oraz Tytuł Wicemistrzyń Kraju Formacja Junior, Gapsteam Junior , Choreografia "Sakura Portret Kobiety",

            GRATULUJEMY !!!

             

            Poniżej zdjęcia autorstwa: Dancegraphy Tomasz Ginter oraz Filip Gwiżdż.

             

          • DZIEŃ TRADYCJI WIELKANOCNYCH

          • Przedstawienie o tradycjach Wielkanocnych powstało przy udziale klas 6a, 6b, 7a i 7b. Uczennice  z klasy 7b prowadziły  uroczystość, a uczniowie z 7a  przedstawili tradycje związane z koszyczkiem wielkanocnym. Klasy 6 a i 6b opowiedziały o tradycjach wielkanocnych w formie ciekawych scenek, chwytających za serce wierszy i recytacji. Na koniec obydwie klasy przedstawiły piosenkę Niezwykła Noc Arki Noego .Scenografię motyle - tworzyli wszyscy uczniowie. Dziękujemy za to wspólne wydarzenie.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca poza Pierwszym Dniem Wiosny, obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły nałożyli dwie różne kolorowe skarpetki na znak solidaryzacji z osobami z Zespołem Downa - skarpetki nie do pary mają symbolizować dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, który jest "nie do pary". W obchody tego Dnia w sposób szczególny zaangażowały się nasze Przedszkolaki, które poza założeniem skarpetek, wykonały wspaniałe dekoracje swojej sali, a także nauczyły się śpiewać piosenkę o skarpetkach. Fragment piosenki w wykonaniu średniej grupy przedszkolnej, można odsłuchać na dodanym filmiku. Dziękujemy!

          • Dzień Europejskich Autorów - 2024 /Day of European Authors/

          • W dniu 25 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejskich Autorów zainicjowany przez Komisję Europejską. Wydarzenie to stało się znakomitą okazją do czytania i odkrywania literatury europejskiej, tak by uczniowie mogli zapoznać się z jej bogactwem językowym oraz kulturowym. Tego dnia w oddziale przedszkolnym sześciolatków odbyły się zajęcia głośnego czytania fragmentu książki Astrid Lindgren „Emil ze Smalandii”. Najmłodsi świetnie się bawili słuchając historii o chłopcu, który miał rożne zabawne pomysły natomiast starsi uczniowie naszej placówki tj. uczniowie klas 4a i 6b wzięli udział w warsztatach kolażu. Pracując w grupach uczniowie wspólnie stworzyli dwie ramki, („Autorzy europejscy”, „Książki europejskie”) które udekorują bibliotekę szkolną. Na zakończenie zajęć dzieci i młodzież mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w „książkowej fotobudce”.
            Serdeczne podziękowania dla Pań Malwiny Janik, Haliny Nowakowskiej, Pauliny Szczypczyk, Edyty Żontołw za pomoc w przeprowadzeniu wydarzenia.

        • Wyniki V edycji konkursu InstaLogik 2023/2024
          • Wyniki V edycji konkursu InstaLogik 2023/2024

            • Zuzanna Klar klasa 4a - Finalista na szczeblu ogólnopolskim,
            • Gabriela Szczudło - 4b - Laureat II miejsca Najlepszy wynik                                                  w delegaturze Kraków-Podgórze,
            •  Aleksander Stępniewski 5b - Laureat I miejsca Najlepszy wynik                                                   w delegaturze Kraków-Podgórze,
            • Kacper Fiust - 6b Laureat III miejsca,
            • Urszula Kania - 7b Laureat I miejsca,
            • Maciej Jakubek - 8a Laureat I miejsca Najlepszy wynik w mieście Kraków

            Wyniki https://liblink.pl/vaWkNkAa33

            GRATULUJEMY!!!

        • Nasza uczennica w etapie wojewódzkim konkursu biblijnego !
          • Nasza uczennica w etapie wojewódzkim konkursu biblijnego !

          • Z wielką radością informujemy, że uczennica naszej szkoły  Julia Łatka kl. 7B, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Mateusza” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024.

            Gratulujemy Julii oraz panu Krzysztofowi Czerwowi, który przygotował uczennicę do konkursu.

            Życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim !!!

          • KIERMASZ WIELKANOCNY

          • 25.03.24 rozpoczął się kiermasz świąteczny i potrwa do 27.03.24 Zapraszamy na drobne zakupy przedmiotów wykonanych w dużej mierze przez dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Szczególne podziękowania kierujemy Radzie Rodziców za wsparcie "babeczkowe".

          • KONKURS DRZEWKO EMAUSOWE PROSIMY O POZYTYWNE REAKCJE!

          • Szanowni Państwo,

            klasa 1a naszj szkoły bierze udział w konkursie drzewka emausowego on-line. Praca konkursowa została opublikowana w albumie na profilu Oddziału Organizatora - Dom Zwierzyniecki/Muzeum Krakowa, na portalu Facebook i poddana jest głosowaniu użytkowników tego portalu.

            Laureatami konkursu zostaną uczestnicy, których prace otrzymają największą łączną liczbę pozytywnych reakcji (emotikon: lubię to!, super, ha ha, wow, trzymaj się).

            Drzewko klasy 1a to DRZEWKO NR 5 - pęk gałązek brzozowych z motylami origami,

            poniżej link do głosowania:

            https://liblink.pl/soJv9ZTjRB

            Głosowanie trwa do 28 marca do godziny 12.00.Jeśli podoba się Państwu praca klasy 1a, prosimy o głosy.

            Z góry dziękujemy!

            Uczniowie klasy 1a wraz z Wychowawcą oraz cała społeczność ZSP8

          • 5 KRAKOWSKA AKADEMIA KLIMATU

          • 22 marca klasa 7b uczstniczyła w projekcie Akademia Klimatu. "Niewolnicy Rzeczy" był tematem przewodnim spotkania. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ochrony środowiska z pokazami filmowymi najlepszych filmów ekologicznych ostatnich lat.  Były także dyskusje  z twórcami filmów i ekspertami. Klasa  dowiedziała się jakie działania propagują ideę „foodsharingu”, zgodnie z którą mieszkańcy Krakowa nie marnują żywności, ale mają możliwość podzielenia się jedzeniem. Poniżej na mapie można oddczytać takie miejsca w Krakowie.

            Ciekawym miejscem jest też Krakowska Meblarnia. To usługa dla mieszkańców, która mieści się na terenie Lamusowni, przy ul. Nowohuckiej 1. Mieszkańcy mogą tam pozostawić meble w dobrym lub lekko uszkodzonym stanie, których sami nie potrzebują. Poddane są renowacji i nadane mają drugie życie:)

            Zainteresowanym ekologom polecamy  również film do obejrzenia

            https://youtu.be/MI49Ib23Jjs?si=pBo8-Q4JVOiYYHit

        • KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PIŁKA SIATKOWA
          • KRAKOWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PIŁKA SIATKOWA

          • Miło nam poinformować, że w zawodach z PIŁKI SIATKOWEJ organizowanych w ramach KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY drużyna dziewcząt w składzie:

            Maja Soczomska kl.7B, Matylda Czepiel kl.8a, Weronika Hamerska kl.7B, Emilia Juraszek kl.7B, Kinga Pawlak kl.8a, Karolina Rauh-Polichnowska kl.8a, Natalia Szumera kl.8a, Anna Trepczyńska kl.8a, Laura Wcisło kl.8a, Kamila Kwintowska kl.8a,

            zajęła II MIEJSCE w grupie (ćwierćfinał) !!!

            Gratulujemy :)

          • 30!Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • Zachęcamy do udziału w akcji sprzątania naszej okolicy już 23 marca 2024 roku, w sobotę.

            Zbiórka o godzinie 11.00 pod Lewiatanem przy ul.Prażmowskiego.

            Akcję organizuje Radna Dzielnicy VIII pani Gabriela Głownia !

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 8 w Krakowie ; Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie; Samorządowe Przedszkole nr 18 w Krakowie
      • sekretariat: 12 262 10 20 wew.10; fax: 12 262 10 20 wew. 13; pokój nauczycielski : 12 262 10 20 wew.17; przedszkole: 12 262 10 20 wew.18 sekretariat czynny w godz. 8.00 - 14.30
      • ul. M.Wrony 115 30-399 Kraków 30-399 Kraków Poland
      • 676 245 82 32
    • Logowanie