• Rodzinny konkurs rowerowy - Program STARS
          • Rodzinny konkurs rowerowy - Program STARS

          • Zainstaluj darmową aplikację NAVIKI na swoim smartfonie. Wybierz się wraz z rodzicem na rower podczas wskazanego poniżej weekendu. Dokonaj pomiaru dystansu, za pośrednictwem aplikacji. Po zarejestrowaniu swojego przejazdu prześlij dwa zrzuty ekranu z aplikacji NAVIKI (MAPA, SZCZEGÓŁY) za pośrednictwem poniższego linku (do dnia 06.05.2024 r. do godziny 20:00)  oraz zdjęcie z wycieczki z flagą.​​

            KONKURS TRWA 01.05-06.05.2024 .ZAPEWNIAMY NAGRODY DLA ROWERZYSTÓW, KTÓRZY NAKRĘCĄ NAJWIĘCEJ KILOMETRÓW.

            Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady oraz warunki.

             

             

            REGULAMIN SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU ROWEROWEGO 

            1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego  w Krakowie.
            2. Konkurs ma charakter szkolnej rywalizacji rowerowej i zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem aplikacji NAVIKI. Wyniki po zakończeniu konkursu pojawią się na stronie Szkoły Podstawowej nr 133 w aktualnościach.

            https://sp133krakow.edupage.org

            1. Uczestnik podczas wskazanego weekendu ma przejechać, jak największy dystans na rowerze napędzanym siłą własnych nóg.
            2. Warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w konkursie jest posiadanie sprawnego roweru, smartfona z dostępem do Internetu i aplikacją NAVIKI oraz umiejętność jej obsługi.
            3. Udział w konkursie jest dobrowolny. Wygrywa największy wynik jednorazowo przejechanej trasy liczonyw kilometrach, a trasa musi przebiegać przynajmniej częściowo przez zielone tereny w Krakowie lub poza Krakowem.
            4. Uczniowie po zarejestrowaniu swojego przejazdu przesyłają dwa zrzuty ekranu z aplikacji NAVIKI (MAPA, SZCZEGÓŁY) za pośrednictwem formularza Google oraz zdjęcie z wycieczki z flagą.

             TUTAJ WPISZ SWÓJ WYNIK

            1. Organizator nie odpowiada za problemy techniczne związane z używaniem  wykorzystywanej aplikacji orazwystępujące u uczestników konkursu.
            2. Wszelkie zapytania proszę kierować do koordynatora konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego za pośrednictwem adresu mailowego: soczek.karolina@sp133krakow.edu.pl.
            3. W przypadku błędnego wypełnienia powyższego formularza uczestnik konkursu zostanie zdyskwalifikowany.
        • Rowerowy Maj
          • Rowerowy Maj

          • Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.  

            Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są  nagrody.

            Rowerowy Maj 2024 trwać będzie w okresie od 6.05 do 29.05.

            Kilka uwag organizacyjnych:

            1. Rowery, hulajnogi i deskorolki przypinamy do stojaków. Rolki zapakowane w worek wieszamy w szatni.

            2. Na parkingu szkolnym prowadzimy nasz środek transportu.

            3. Uczniowie klas 1-3 otrzymują naklejki od wychowawcy.

            4. Uczniów klas 4-8 zapraszamy po odbiór naklejek do p.K.Soczek-Holizny w czasie długich przerw lub w razie jej nieobecności do pana portiera Dariusza Kalemby.

            5. Każdy uczestnik powinien uzyskać zgodę rodzica na udział w kampanii - przesłać zgodę do wychowawcy klasy.

            Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w zabawie.

             

            link ROWEROWY MAJ -z dokumentami do pobrania

             

             

        • OGARNIAM ŻYCIE
          • OGARNIAM ŻYCIE

          • 26 kwietnia mieliśmy okazję gościć w swojej szkole wyjątkowych, wspaniałych gości - uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Unicef. Uczniowie placówki zaszczycili nas swoją obecnością w ramach projektu #Ogarniam życie. Klasa 7 A pod opieką koordynatorów projektu i wychowawcy, w ścisłej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 132 im. św. Benedykta z Nursji, zorganizowała festyn dla dzieci z NSPS im. Unicef. Działanie zostało podjęte przede wszystkim w celu wzajemnego poznania się uczniów z różnych placówek, którzy mimo wielu różnic, wspaniale ze sobą się bawili i nawiązywali relacje. Podczas wydarzenia uczniowie NSPS im. Unicef  mogli skorzystać z wielu przygotowanych dla nich  atrakcji jak m.in. malowanie twarzy, robienie warkoczyków, lepienie z masy solnej, skręcanie balonów, łapanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, konkurencje sportowe. Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Zabawy, atrakcje i wspólnie spędzony czas przyniósł ogrom radości naszym gościom. Nie mniej radości i wzruszenia doświadczyli również nasi uczniowie, którzy dzięki udziałowi w projekcie mogli poszerzać swoje horyzonty, rozwijać w sobie tolerancję i empatię, uczyć się doceniać i wykorzystywać swoje zasoby, a także doświadczać satysfakcji z pomagania innym. Po ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie wydarzenia, uczniowie kl. 7A również mieli okazję do odpoczynku i zabawy - wspólne działania zostały zwieńczone festiwalem kolorów. 

            Mamy ogromną nadzieję, że festyn nie był zakończeniem, lecz wstępem do dalszej współpracy naszej szkoły z NSPS im. Unicef, bo razem lepiej #Ogarnia się życie.

        • Dzień Książki i Praw Autorskich
          • Dzień Książki i Praw Autorskich

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej szkole obchodzony był w dniach 22 – 24 kwietnia, w tym czasie uczniowie klas IV – VIII mieli możliwość uczestniczyć w różnorakich projektach, tak by każdy znalazł coś dla siebie.


            Pierwszy z punktów obejmował warsztaty wspólnego tworzenia lapbooków nt. gatunków literackich. Dzieci i młodzież prócz pracy kreatywnej mogły utrwalić wiadomości z języka polskiego, a także doskonalić umiejętność pracy w grupie, bowiem realizacja tego punktu ściśle związana była z wzajemną współpracą. Stworzone w czasie warsztatów lapbooki można obejrzeć na wystawie na górnym korytarzu szkoły – naprawdę warto!


            Kolejny z punktów programu dotyczył zaznajomienia uczniów w formie przystępnej i kolorowej prezentacji multimedialnej z pojęciami takimi jak: własność intelektualna, prawo autorskie, prawo cytatu, plagiat tak by uświadomić już na wczesnym etapie edukacji jak ważna jest samodzielność pracy i szacunek do twórczości innego człowieka.


            Karty pracy czyli kolejna z propozycji były ciekawym urozmaiceniem, bowiem odnosiły się do książki i czytelnictwa pod wieloma aspektami m.in.:
            - historii pisma (Mezopotamia – pierwsze zapiski, egipskie hieroglify, prawdziwa rewolucja - druk)
            - umożliwiały stworzenie projektu okładki swojej wymarzonej książki
            - pozwoliły stworzyć listę książek, które zamierza się przeczytać
            - dały możliwość porównania książki tradycyjnej i ebooka
            - sprawdzały wiedzę z zakresu wiedzy o książce np. prawda/ fałsz, połącz w pary.


            Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie we wspólne świętowanie!
            Organizatorzy: Edyta Żontołw, Faustyna Kozyra
            Współpraca: Kinga Druciak, Małgorzata Malisz-Kućma.

        • PUCHAR TYMBARKU
          • PUCHAR TYMBARKU

          • Miło nam poinformować, że w małopolskim turnieju piłki nożnej dla dzieci ze szkół, klubów sportowych, UKS-ów PUCHAR TYMBARKU nasza drużyna w składzie: Jakub Klar kl.4a, Wojciech Gałka kl.4a, Filip Torba kl.4b, Mikołaj Gołda kl.4b, Jan Mędrecki kl.4b, Tymon Olek kl.5b, Piotr Bogaty kl.5b, Gabriel Tatarczuch kl.5a, Kacper Mikruda kl.5a, Szymon Jaskowski kl.5b.

            Zajęła 5-8 miejsce na 45 drużyn !!!

            Brawo chłopaki !

          • DZIEŃ ZIEMI- KONKURS EKOLOGICZNY

          • 24 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny przeznaczony dla uczniów klas 4-8.

            Uczniowie mogli poczuć się jak w teleturnieju "jeden z dziesięciu" i wygrać ciekawe nagordy. 

             

        • Krakowska matematyka
          • Krakowska matematyka

          • 15 marca odbył się etap wojewódzki konkursu matematycznego Krakowska Matematyka. Do tego etapu przygotowywali się Olga Mitręga z klasy 5c i Aleksander Stępniewski z kl. 5b, który został finalistą konkursu.Gratulujemy!

          • Eliminacje miejskie do 45 Ogólnopolskiego Turnieju BRD

          • Miło nam poinformować, że w  eliminacjach miejskich do 45 Ogólnopolskiego Turnieju BRD nasza drużyna

            z Grupy I (10-12 lat) w składzie : Lena Olek kl.6A, Natalia Kulisa kl.6A, Franciszek Straszak kl.6A, Michał Kasprzak kl.6A

            zajęła wysokie III miejsce

            Gratulujemy !!!

            Dziękujemy  również uczniom z Grupy II (pow.12 lat) w składzie:  Jan Świder kl.7A, Damian Roner kl.7A, Szymon Kaczówka 7A, Karol Oleschko 7A

            za udział w eliminacjach !

             

          • #SU-w-ak: sukces naszego projektu !

          • Wielką radość przyniosła nam wiadomość o przyjęciu naszego wniosku dotacyjnego w Programie wsparcia samorządów uczniowskich #SU-w-ak. Uczniowski projekt „Strefa RelakSU" – spodobał się komisji weryfikacyjnej i otrzymał dotację w wysokości 1370,00 złotych. W maju rozpoczniemy realizację projektu. Szczegóły wkrótce !

          • #Ogarniam życie

          • W ostatnim czasie w ramach programu #Ogarniam życie kl. 7 A odwiedziła Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną im. Unicef przy ul. Topografów 11 w Krakowie. Szkoła ta stanowi instytucję, z którą podjęliśmy współpracę w ramach projektu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać się, zintegrować i pobawić. Wydarzenie to było niezwykle ważne i budujące zarówno dla uczniów NSPS, jak i dla uczniów kl. 7 A, którzy z niezwykłą łatwością weszli w kontakt z nowo poznanymi kolegami i koleżankami. Nasi uczniowie wykazali się ogromną życzliwością, otwartością i kreatywnością, doświadczając przy tym ogromu radości. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

          • WYNIKI KONKURSU WIELKANOCNA PISANKA !

          • Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie WIELKANOCNA PISANKA nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

            1 miejsce - OLIWIA SKOWROŃSKA-CHUDY z klasy 1a

            Wyróżnienie - WIKTOR i DOMINIK KALEMBA z klasy 3a

            Gratulujemy !

        • KOŁO FOTOGRAFICZNE
          • KOŁO FOTOGRAFICZNE

          • W naszej szkole w ramach projektu pn. "Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy- Pakiet Edukacyjny" odbywały się zajęcia koła fotograficznego. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną oraz nabywanie umiejętności fotografowania.  

            Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od zaznajomienia się z sprzętem fotograficznym na przestrzeni lat, wykonywania zdjęć– aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym, tabletem. Zapoznaliśmy się również z programem komputerowym do obróbki zdjęćUczestnicy odbyli plenery fotograficzne na ternie szkoły i okolicy.

             

             

             

          • Gigathon - największy Ogólnopolski Konkurs Programistyczny - otwiera swoje drzwi dla młodych geniuszy! 🚀

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Gigathonie! To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik 🏆

            Co jest do wygrania? 

            🎮 Konsola Microsoft Xbox Series X

            📱 telefony, tablety, akcesoria marki Samsung, 

            🎓 obozy i kursy programistyczne

            📖 pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion

             

            Kto może wziąć udział?

            👉 Kategoria 7-9 lat (Minecraft)

            👉 Kategoria 10-12 lat (Scratch)

            👉 Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +)

            👉 Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +)

             

            Jakie są etapy konkursu?

            Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja. Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach. Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie. 

            W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły! 

            Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: http://info.gigathon.pl/edu

          • Komunikat w sprawie akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

          • Zgodnie z Komunikatem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w dniach od 20 kwietnia do 26 kwietnia 2024 r. na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie. Dawkę szczepionki stanowi przynęta o stałej konsystencji w postaci krążka lub kostki koloru brązowo-zielonego do brązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierająca wewnątrz blister aluminiowo-plastykowy wypełniony zawiesiną koloru pomarańczowego do czerwono-fioletowego.

            ZALECENIA:

            1/prosimy nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki;

            2/przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny;

            3/każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii;

            4/w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

            W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień prosi się wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom. Szczegółowych informacji udzielają Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie i Powiatowe Inspektoraty Weterynarii.

            Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. akcji szczepień znajduje się na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: http://www.wiw.krakow.pl/.

        • LIGA DZIELNICY VIII -  I MIEJSCE UNIHOC
          • LIGA DZIELNICY VIII - I MIEJSCE UNIHOC

          • Miło nam poinformować, że w rozgrywkach UNIHOCA organizowanych w ramach LIGII DZIELNICY VIII, nasza drużyna w składzie: Barbara Juraszek kl.5B, Agnieszka Rybka kl.5A, Elena Trojańska kl.5A, Zuzanna Dużyńska kl.5A, Pola Jeleśniańska kl.5A, Amelia Cepiga kl.5A, Olga Mitręga kl.5C zajęła  I miejsce !

            Gratulujemy !!!

             

          • Warsztaty "Zdrowe słodycze"

          • W dniach 16-18 kwietnia klasy 1-3 brały udział w warsztatach, w czasie których wykonywały zdrowe słodycze. Uczniowie podczas warsztatów z panią dietetyk poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się czym jest cukier oraz czym można go zastąpić. Rozmawiali o szkodliwości cukru oraz o tym ile cukru znajduje się w najczęściej spożywanych przez nich napojach. W drugiej części zajęć uczniowie przygotowywali wspólnie zdrowe pralinki oraz odmierzali składniki.

          • Sezon turystyczny rozpoczęty!

          • Sezon turystyczny rozpoczęty!
            Szkolne Koło Turystyczne 13.04.2024r. rozpoczęło sezon turystyczny wycieczką na Luboń Wielki ( 1022m n.p.m.) w Beskidzie Wyspowym. Na szlak z Rabki wyruszyło łącznie 38 osób. Na szczyt podążaliśmy niebieskim szlakiem o średnim stopniu trudności. Piękna, słoneczna i ciepła aura podkreślała walory budzącej się do życia przyrody. Podczas odpoczynków słuchaliśmy legend , opowieści o przyrodzie, szlakach i ludziach tego regionu. Po dość długiej wędrówce, zmęczeni dotarliśmy na szczyt, z którego rozlega się wspaniała panorama. W schronisku im. prof. S. Dunin- Borkowskiego zakupiliśmy pyszne lody i przybiliśmy pieczątki w książeczkach GOT. Czas odpoczynku szybko minął i po zrobieniu kilku grupowych zdjęć, w znakomitych humorach zeszliśmy do autokaru. Tradycyjnie podczas drogi powrotnej odbył się konkurs wiedzy, a nagrodą był słodki upominek. Z niecierpliwością czekamy na następną wyprawę, na którą zapraszamy wszystkich lubiących aktywny wypoczynek i dobrą zabawę.
            M. Dąbrowska opiekun SKT

          • Program Stars - wycieczka rowerowa.

          • Rozpoczeliśmy wycieczki rowerowe w ramach programu STARS - klasy 6a i 6b miały okazję poznać okolice Sidziny i jednocześnie sprawdzić swoją kondycję fizyczną.

            Pogoda dopisała, uczniowie przejechali około 40 km, a lody na koniec dodały satysfakcję z przejechanych kilometrów.

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 8 w Krakowie ; Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie; Samorządowe Przedszkole nr 18 w Krakowie
      • sekretariat: 12 262 10 20 wew.10; fax: 12 262 10 20 wew. 13; pokój nauczycielski : 12 262 10 20 wew.17; przedszkole: 12 262 10 20 wew.18 sekretariat czynny w godz. 8.00 - 14.30
      • ul. M.Wrony 115 30-399 Kraków 30-399 Kraków Poland
      • 676 245 82 32
    • Logowanie