Kontynuujemy współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska.

W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do RODZICÓW, FIRM, pracowników i sympatyków ZSP8 o dokonywanie 1,5% odpisu od podatku na rzecz w/w Stowarzyszenia.
      • W tym miesiącu zakończyliśmy prace związane z urządzeniem i wyposażeniem nowoczenej pracowni językowej. Jej utworzenie było możliwe dzięki środkom pozyskanym z programu Labolatoria Przyszłości 2022, wsparciu finansowym Rady Rodziców SP 133 oraz środkom wpłacanym przez rodziców w ramach 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska cel szczegółowy ZSP8 Kraków.
        • Czytanie na polanie

W ostatnich dniach szkoły, gdy uczniowie myślami już bliżej wakacji, akcja Czytanie na polanie dla uczniów, którzy kochają książki, była jak jak znalazł.Wspólnie spędziliśmy czas na szkolnym podwórku, czytając swoje ulubione książki. Niestety w drugiej części wydarzenia, pogoda nie dopisała,chroniąc się przed deszczem, nasz czytelniczy piknik musiał się przenieść na salę gimnastyczną.Powstał plakat z tytułami książek, a w ramach obchodów Roku Szymborskiej wybrzmiał utwór Nic dwa razy się nie zdarza

• Gala SUWAK

15. czerwca przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Gali Finałowej Programu Wsparcia Samorządów Uczniowski #SU-w-ak, podczas której nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wyżej wymienionym projekcie.Udział w projekcie umożliwił nam sfinansowanie Festiwalu Roślin.Czekamy na kolejne edycje!Samorząd Uczniowski

• Żywa lekcja biologii.

W dniu 16 czerwca w naszej szkole odbyły się żywe lekcje biologii. Uczestniczyły w nich klasy 4, 6 oraz 7. Pani w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tajemnicach płazów i gadów. Z żywych okazów zaprezentowała uczniom rzekotkę, agamę, kameleona, gekona, węża zbożowego i pytona. Dzieci były bardzo zafascynowane szczególnie, że zwierzęta można było pogłaskać.

• Kleje Amos

Nasza szkoła już od roku przyłączyła się do akcji zbierania pustych tubek po kleju AMOS. W tym roku szkolnym udało się zebrać 240 pustych opakowań .DZIĘKUJEMY!!

Dzięki czemu szkoła otrzymała 60 nowych tubek kleju potrzebnego podczas codziennych zajęć. Dzięki powtórnemu wykorzystaniu opakowań wspieramy ochronę środowiska.

• Warszawa - klasy 7-8

W ramach programu „POZNAJ POLSKĘ” uczniowie klas VII, VIIIA oraz VIIIB w dniach 05 – 07 czerwca odwiedzili stolicę Polski. Pierwszego dnia odbyliśmy spacer przez Park Łazienkowski, który zwiedziliśmy z towarzystwie pani przewodnik. Naszą uwagę skupiła na Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, Pomniku Chopina i Belwederze. Spacerując uliczkami parku z przyjemnością obserwowaliśmy również bawiące się wiewiórki i jak to w Parku Łazienkowskim bywa, dostojnego pawia.

• #Ogarniam życie - bieg

Rywalizacja, pozytywne sportowe emocje, miłe towarzystwo, zastrzyk pozytywnej energii, a także nagrody. Wszystko to w ramach imprezy Ogarniam życie... biegiem, która odbyła się w piątek, 26 maja na krakowskich Błoniach. Wzięło w niej udział blisko 400 uczniów z 40 krakowskich szkół podstawowych biorących udział w pilotażowym programie #Ogarniam życie. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klasy VIIa.Program Ogarniam życie jest odpowiedzią m.in. na zjawisko wczesnej inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży, ale także na inne problemy młodych ludzi np. związane z depresją.Od tamtego czasu pod hasłem Ogarniam życie realizowane są różne działania promujące zdrowy styl życia i odpowiedzialną rozrywkę.

• Wycieczka SKT

Szkolne Koło Turystyczne 27.05.2023r. zorganizowało kolejną górską wycieczkę. Tym razem celem naszej wędrówki była Hala Krupowa znajdująca się w Beskidzie Żywieckim. Wyruszyliśmy w trasę czarnym szlakiem z Sidziny Wielkiej Polany i po dwóch godzinach osiągnęliśmy cel wędrówki. Ze szczytu rozciągała się dookolna panorama. Bystry obserwator mógł dostrzec ośnieżone Tatry, Góry Beskidu Makowskiego, Żywieckiego i Wyspowego .Rześkie powietrze docierające spod Babiej Góry sprowadziło nas do schroniska im. K.Sosnowskiego, w którym zjedliśmy posiłek, zakupiliśmy drobne pamiątki i odpoczęliśmy przed drogą powrotną. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do robienia zdjęć i podziwiania górskiej przyrody. Wróciliśmy zadowoleni i zachęcenie do następnego wyjazdu, na który wszystkich serdecznie zapraszamy, tym bardziej ,że wielu z uczestników podjęło wyzwanie zdobycia Górskiej Odznaki Turystycznej.

,,Festiwal Roślin- ale wkoło jest wesoło"

Miło nam poinformować, że Samorząd Uczniowski przy wsparciu świetlicy szkolnej szykuje dla społeczności szkolnej wiosenne wydarzenie. Zapraszamy na projekt "Festiwal Roślin". Projekt ten jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków w ramach Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak (,,Samorząd Uczniowski w Akcji"), którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.

• Fabryka Cukierków kl.1b i 1c

10 maja uczniowie klasy 1b i 1 c wraz z Panią Karoliną,Klaudią oraz Ludmiła wybrali się komunikacją miejską do centrum Krakowa.Aby osłodzić sobie majowe dni swoją wycieczkę rozpoczeli w Fabryce Cukierków CiuCiu.W Manufakturze Słodyczy dzieci uczestniczyły w pokazie ręcznego tworzenia kolorowych i słodkich arcydzieł,a następnie samodzielnie mieli okazję z naturalnych składników wykonać lizaka w wybranym kształcie i malutkie cukierki. Następnie po słodkim spotkaniu wszyscy udaliśmy się na spacer po Rynku Głównym naszego ukochanego Krakowa.

Projekt -Kocham Kraków

Uczniowie klas 2a, 2c, 3a, 3b wraz paniami wychowawczyniami I. Jench, M. Balon, G. Berhard i E. Madyda dołączyli do III edycji projektu Kocham Kraków-podróż przez historię wehikułem czasu „Zaczarowane ogrody Krakowa”.

Dzięki projektowi zorganizowanemu przez Specjalistyczną Poradnię Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie możemy poznawać nasze miasto pod kierunkiem przewodników, brać udział w zabawach zuchowych, a także w ciekawy sposób utrwalać zdobytą wiedzę.

Niedziela 28.04.2024

• Deklaracja dostępności