• Sukcesy w konkursie plastycznym.
          • Sukcesy w konkursie plastycznym.

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a - Rafał Zwonek zajął II miejsce w kategorii klasy 5-8 w  6. edycji konkursu „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”  

          • Rodzinny Konkurs Rowerowy 2023

          • SZKOLNY RODZINNY KONKURS ROWEROWY 2023

             

             

            Zainstaluj darmową aplikację NAVIKI na swoim smartfonie. Wybierz się wraz z rodzicem na rower podczas wskazanego poniżej weekendu. Dokonaj pomiaru dystansu, za pośrednictwem aplikacji. Po zarejestrowaniu swojego przejazdu prześlij dwa zrzuty ekranu z aplikacji NAVIKI (MAPA, SZCZEGÓŁY) za pośrednictwem poniższego linku (do dnia 04.05.2022 r. do godziny 20:00)  oraz zdjęcie z wycieczki z flagą.​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            KONKURS TRWA 29.04-04.05.2023 .ZAPEWNIAMY NAGRODY DLA ROWERZYSTÓW, KTÓRZY NAKRĘCĄ NAJWIĘCEJ KILOMETRÓW.

            Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady oraz warunki.

             

             

            REGULAMIN SZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU ROWEROWEGO 

            1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego  w Krakowie.
            2. Konkurs ma charakter szkolnej rywalizacji rowerowej i zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem aplikacji NAVIKI. Wyniki po zakończeniu konkursu pojawią się na stronie Szkoły Podstawowej nr 133 w aktualnościach.

            https://sp133krakow.edupage.org

            1. Uczestnik podczas wskazanego weekendu ma przejechać, jak największy dystans na rowerze napędzanym siłą własnych nóg.
            2. Warunkiem koniecznym, aby wziąć udział w konkursie jest posiadanie sprawnego roweru, smartfona z dostępem do Internetu i aplikacją NAVIKI oraz umiejętność jej obsługi.
            3. Udział w konkursie jest dobrowolny. Wygrywa największy wynik jednorazowo przejechanej trasy liczonyw kilometrach, a trasa musi przebiegać przynajmniej częściowo przez zielone tereny w Krakowie lub poza Krakowem.
            4. Uczniowie po zarejestrowaniu swojego przejazdu przesyłają dwa zrzuty ekranu z aplikacji NAVIKI (MAPA, SZCZEGÓŁY) za pośrednictwem formularza Google oraz zdjęcie z wycieczki z flagą.

             https://forms.gle/4PkLzYmUUmJBYC2BA  

            1. Organizator nie odpowiada za problemy techniczne związane z używaniem  wykorzystywanej aplikacji orazwystępujące u uczestników konkursu.
            2. Wszelkie zapytania proszę kierować do koordynatora konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego za pośrednictwem adresu mailowego: soczek.karolina@sp133krakow.edu.pl.
            3. W przypadku błędnego wypełnienia powyższego formularza uczestnik konkursu zostanie zdyskwalifikowany.
        • Szkolne Koło Turystyczne wycieczka na Górę Chabówkę
          • Szkolne Koło Turystyczne wycieczka na Górę Chabówkę

          • SEZON TURYSTYCZNY ROZPOCZĘTY !
            W sobotę 22.04 2023r. Szkolne Koło Turystyczne zainaugurowało sezon turystyczny wycieczką na Górę Chabówkę i Potaczkową. Uczestnicy wycieczki przeszli Ścieżką Edukacyjną rozpoczynającą się w Parku Podworskim hr. Wodzickich , w którym podziwiali wiekowe drzewa i pięknie kwitnące wczesnowiosenne rośliny. Mieli okazję pooddychać solanką w tutejszej tężni i obejrzeć zabudowania podworskie. Następnie leśną ścieżką dotarli do odkrytego stoku Potaczkowej, z której rozciągał się wspaniały widok na góry Beskidu Wyspowego, Żywieckiego, Makowskiego i Gorce. Na szczycie chwila wytchnienia , zabawy i wspólne zdjęcie pod krzyżem milenijnym. Łagodną drogą biegnącą grzbietem Góry Chabówki uczestnicy dotarli do autokaru. Na zakończenie wycieczki odbył się konkurs wiedzy ze słodkimi nagrodami. Wspaniała pogoda , miła atmosfera i piękne widoki już dziś zachęciły nas do następnej górskiej wyprawy, na którą serdecznie zapraszamy.
            M.Dąbrowska opiekun SKT

        • #Ogarniam życie!
          • #Ogarniam życie!

          • #Ogarniam życie!

            W dniu 21.04 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Ludzie z pasją w ramach programu #Ogarniam życie. Tym razem skierowane było ono do klas 8. Mieliśmy przyjemność gościć podróżniczkę pochodzącą z Chorwacji. Helena Shek Brnardić opowiedziała klasom ósmym o swojej pasji oraz o tym jak ciekawie i atrakcyjnie podróżować mimo ograniczonego budżetu. Uczniowie mogli także dowiedzieć się czegoś o chorwackiej kulturze. Spotkanie przeprowadzone zostało w języku angielskim :)

            Dziękujemy!

            Anna Adaszyńska

            Estera Czuba

            Barbara Szarata

            Julia Litkowska

        • Kocham Kraków
          • Kocham Kraków

          • Klasa 2c dołączyła do projektu "Kocham Kraków" w ramach którego wzięliśmy udział w zajęciach plenerowych, na wzór zuchów nadaliśmy sobie nową nazwę "Leśne Sowy" oraz stworzyliśmy własny totem, a przed nami wycieczki do zaczarowanych ogrodów Krakowa. (Realizacja według własnej inicjatywy nauczyciela)

        • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW - unihokej
          • SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW - unihokej

          • W ramach Ligi Dzielnicy VIII - unihokej

            Dziewczęta w składzie: Maja Skinderowicz kl.5a, Lena Olek kl.5a, Alicja Kędzior kl.5a, Milena Torba kl.5a,  Natalia Ogórek kl.5b, Julia Płaczek kl.5b,

            wywalczyły I miejsce !

            Chłopcy w składzie: Kacper Skała kl.5a, Szymon Bobek kl.5a, Szymon Hamerski kl.5a, Filip Olszewski kl.5a, Mateusz Pabiś kl.5a, Michał Kasprzak kl.5a, Franciszek Straszak kl.5a, Kacper Fiust k.5b, Gabriel Atangana kl.5b,

            wywalczyli II miejsce !

            GRATULUJEMY !!!

        • Wyjście do Muzeum Przyrodniczego UJ
          • Wyjście do Muzeum Przyrodniczego UJ

          • W dniu 14 kwietnia klasy czwarte uczestniczyły w wyjściu  do Muzeum Przyrodniczego UJ. W muzeum zwiedzaliśmy wystawę pt Niesamowity świat zwierzat. Wraz z przewodnikiem uczniowie odkrywali tajemnice wielu okazów zwierząt i poznawali ich środowisko życia.  Wystawa bardzo się podobała i  na pewno tam jeszcze wrócimy.

          • Wycieczka muzeum AK

          • 12.04 klasa 2c odwiedziła Muzeum AK na warsztaty pt. "Czworonożni żołnierze czyli zwierzęta też walczyły". Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy jaką rolę w armii pełniły konie, psy, gołębie, a nawet poznaliśmy ciekawą historię dotyczącą niedźwiedzia Wojtka.

        • SUKCESY W KONKURSIE InstaLogik
          • SUKCESY W KONKURSIE InstaLogik

          • Miło nam poinformować, iż w konkursie matematyczno -informatycznym Instalogik następujący uczniowie uzyskali wyniki:

            • Aleksander Stępniewski SP klasa 4B Laureat III miejsca, Drugi wynik w delegaturze Kraków-Podgórze;
            • Ada Jaworska SP klasa 6B Laureat III miejsca Trzeci wynik w delegaturze Kraków-Podgórze;
            • Urszula Kania klasa 6B Finalista na szczeblu ogólnopolskim;
            • Maciej Jakubek klasa 7A Laureat I miejsca, 16 wynik w Polsce;
            • Krzysztof Cieśla klasa 8A Laureat I miejsca, Najlepszy wynik w delegaturze Kraków-Podgórze, 26 wynik w Polsce;
            •  Wojciech Czaczkowski klasa 8A Finalista na szczeblu ogólnopolskim.                                                                                                                                                                                                                  GRATULUJEMY!
        • III miejsce w międzyszkolnych zawodach pływackich w ramach Ligii Dzielnicy VIII
          • III miejsce w międzyszkolnych zawodach pływackich w ramach Ligii Dzielnicy VIII

          • W ramach Ligii Dzielnicy VIII obyły się pierwsze zawody pływackie:

            Nasza sztafeta w składzie :

            -Borys Barmuta 4b

            - Nikodem Ligas 4b

            -Julia Piech 5b

            - Jan Świder 6a

            - Natalia Szumera 7A

            - Kamila Kwintowska 7A

            - Anna Trepczyńska 7A

            -Szymon Ślósarczyk 7A

            - Rafał Zwonek 8a

            zajęła III miejsce - kążdy uczestnik otrzymał medal - a szkoła wspaniały puchar i pamiątkowy dyplom.

            Gratulacje!

        • Spotkanie z Rekordzistą Świata w Speedcubingu
          • Spotkanie z Rekordzistą Świata w Speedcubingu

          • 31 marca nasza szkoła miała zaszczyt gościć Dominika Górnego - Rekordzistę Świata w Speedcubingu, czyli układaniu Kostki Rubika. Było to pierwsze spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją" w ramach projektu #Ogarniam życie.

            Z gościem okazję miały spotkać się klasy 1-4. Podczas spotkania, uczniowie mogli posłuchać prezentacji na temat speedcubingu i dowiedzieć się wielu praktycznych informacji dotyczących układania kostki oraz organizacji zawodów. Dominik podzielił się z dziećmi swoją historią - jak zaczęła się jego przygoda ze speedcubingiem, jak udało dojść mu się do mistrzostwa oraz jakie korzyści wynikają z rozwijania tej pasji. Uczniowie mieli też szansę zadawać pytania, na które gość za każdym razem udzielał wyczerpującej odpowiedzi. Niezwykle atrakcyjnym elementem spotkania było mieszanie przez dzieci kostek, a następnie obserwowanie jak mistrz radzi sobie z najbardziej skomplikowanymi ułożeniami. Pod koniec Dominik zgodził się wypisać autografy swoim licznym fanom. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem i wyszli z niego pełni pozytywnych emocji i wrażeń. Osoby, które chcą być na bieżąco z osiągnięciami Dominika, zapraszamy do oglądania i subskrybowania kanału na youtube: https://youtube.com/@dominikgorny3798

        • Dzień Nauki Polskiej
          • Dzień Nauki Polskiej

          • W dniu 27 marca odbył się Dzień Nauki Polskiej. Uczniowie poszczególnych klas mogli w tym dniu uczestniczyć w pokazach fizycznych i chemicznych, zwiedzali stanowiska matematyczne i biologiczne.
            Uczniowie odkrywali właściwości ciał fizycznych, zjawiska i prawa fizyczne, w tym prawo Paskala, czy Archimedesa. Przy stanowisku chemicznym zaprezentowane były doświadczenia, w którym bez pasków lakmusowych (wskaźników pH), można zbadać, czy dana ciecz jest kwasem.
            W kąciku biologicznym w obserwacji mikroomowej uczniowie podziwiali budowę mikroskopową np. odnóża owadów i mikro świat zwierząt.
            Uczniowie mogli zapoznać się z pojęciem liczby PI, wykonali ćwiczenie i znaleźli jej przybliżenie. W świecie figur przestrzennych poznali bryły platońskie i przy użyciu okularów na anaglifach, mogli oglądać bryly w 3D. Nie zabrakło tez gier i układanek logicznych.
            Wystawa i prezentacja przygotowana została przez uczennice klasy 4b, 6b i 7a oraz nauczycieli Joanną Bukiej, Ewę Krzowską, Małgorzatę Listwan, Barbarę Szaratę i Elżbietę Wojtowicz.

            Z okazji DNIA NAUKI naszą szkołę ozdobiły również portrety Mikołaja Kopernika, przygotowane przez uczniów klas 4-7 pod opieką pani Haliny Nowakowskiej.

        • Hania Kapuśniak i jej pasja...
          • Hania Kapuśniak i jej pasja...

          • Z przyjemnością informujemy o wynikach Ogólnopolskich Eliminacji do Światowego Konkursu Dance World Cup, który odbędzie się w tym roku w Bradze w Portugalii. Eliminacje odbyły się w poniedziałek 20 marca 2023 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Decyzją Jury, Hania Kapuśniak uzyskała nominację do reprezentacji Polski w konkursie Dance World Cup 2023 uzyskując:

            1 miejsce, Hania Kapuśniak, Solo Jazz,  1 miejsce, Duet Jazz Hania Kapuśniak wraz z Emilią Dubiel.

            Dodatkowo Hania uzyskała:1) Nagrodę Sekcji Tańca i Baletu ZASP dla Najlepszego Tancerza Konkursu - plakietka ZASP dla Hanna Kapuśniak za wykonanie choreografii Solo Jazz Mugzys Move (ZASP -Stowarzyszenie Artystów Scen Polskich). 2) Nagrodę w postaci warsztatów tanecznych w Kieleckim Teatrze Tańca ufundowaną przez Panią Elżbietę Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca za wykonanie choreografii jazzowej- Mugzys Move.

            Hania Kapuśniak wraz z Natasza Kamińska zajęła również 3 miejsce oraz tytuł II Wicemistrzyń Kraju w kategorii Duet Show Dance (kategoria Junior 1, 13-14lat) podczas Mistrzostw Polski Show Dance, które odbyły się w miejscowości Karczew pod Warszawą w dniach 31/03-02/04/2023.

            Gratulujemy !

        • Kolejne sukcesy taneczne ...
          • Kolejne sukcesy taneczne ...

          • Miło nam pochwalić się kolejnymi osiągnięciami naszych uczennic.    

            11.03.2023r  Karina Bąk oraz Nikolą Mróz z klasy 8B wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Tańca Word Talent Show, który odbył się Dębnie. Ogromna determinacja oraz praca zaowocowała sukcesami. W kategorii duety hip hop 13-16 lat uplasowały się na 3 miejscu.

            W kategorii formacje  hip hop 13-16 lat stanęły na podium po raz drugi - wygrywając awans do Berlina (zostały wyróżnione z grona 500 uczestników).

            Gratulujemy !!!

        • SUKCESY TANECZNE NASZYCH UCZENNIC
          • SUKCESY TANECZNE NASZYCH UCZENNIC

          • W minioną niedzielę 27.03 w Zabrzu Gilowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Revolution of Dance.

            W kategorii formacje - STREET DANCE 9-12 lat uczennice naszej szkoły Maja Soczomska kl.6B, Maja Skinderowicz kl.5A, Milena Torba kl 5A razem z koleżankami z grupy zajęły 1 miejsce.

            W tym samym konkursie w kategorii STREET DANCE SOLO 13-14 lat Maja Soczomska kl.6B zajęła miejsce 3 .

            Dziewczyny brały udział również w zawodach w Międzynarodowym Turnieju Tańca World Talent Show w Dębnie, na którym ich formacja zajęła miejsce 3.

            Gratulujemy !!!

          • "Akademia Kropelki"

          • 23 marca uczniowie klas 2a oraz 3b wzięli udział w półtoragodzinnych warsztatach „Akademia Kropelki”. W przystępny sposób przybliżone zostały im zagadnienia związane z wodą. Uczniowie poznali obieg wody w przyrodzie czy technologie jej uzdatniania.

          • #OGARNIAM ŻYCIE BO… jestem mądrym nastolatkiem!


          • Jako Ambasadorzy programu #Ogarniam życie, 15 marca 2023 roku przyjęliśmy w swoje szkolne progi specjalistów z Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Szkolenie prowadzili pani Anna oraz pan Piotr. Spotkanie „Mądry nastolatek” trwało 3 godziny lekcyjne i skorzystało z niego 18 uczniów z naszej klasy. Były zabawy, które wprowadziły rozluźnienie i były elementem integracji oraz większego otwarcia się na siebie,  a także rozmowy, praca w grupach i burza mózgów.Prowadzący przeprowadzili z uczniami dyskusję na temat tego czym są zachowania ryzykowne, jakie zachowania ryzykowne spotykamy najczęściej oraz co może do nich prowadzić. Kolejnym elementem było wymienianie wszelkich działań, które mogą nas ochronić przed uwikłaniem się w takie zachowania. Po szkoleniu 26 stycznia bez problemu wymienialiśmy wszelkie „ochraniacze”, które mogą pomóc nam samym oraz osobom z naszego otoczenia. Głównym zadaniem były warsztaty twórcze w 4-5 osobowych grupach zatytułowane: „Mój bohater”. Tworzyliśmy fikcyjny portret osoby, która uwikłała się w zachowania ryzykowne. Mieliśmy też wymienić te zachowania, napisać co do nich mogło doprowadzić oraz podać konkretne, możliwe rozwiązania oraz „ochraniacze”, które mogłyby ustrzec naszego bohatera przed popadnięciem w kłopoty czy uzależnienia. Praca była bardzo twórcza, a każdy z nas wyciągnął z niej wiele pomysłów, które w trudnej sytuacji mógłby wykorzystać.

            Dziękujemy za pożytecznie spędzony czas!Klasa 7a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Krakowie

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 8 w Krakowie ; Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie; Samorządowe Przedszkole nr 18 w Krakowie
      • sekretariat: 12 262 10 20 wew.10; fax: 12 262 10 20 wew. 13; pokój nauczycielski : 12 262 10 20 wew.17; przedszkole: 12 262 10 20 wew.18 sekretariat czynny w godz. 8.00 - 14.30
      • ul. M.Wrony 115 30-399 Kraków 30-399 Kraków Poland
      • 676 245 82 32
    • Logowanie