• Wyróżnienie w konkursie plastycznym !

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7A Damian Roner otrzymał wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym „Patronki i patroni krakowskich ulic”.

            Damian odebrał wyróżnienie w czasie uroczystej Gali, która odbyła się w Archiwum Narodowym w Krakowie.

            Gratulujemy !!!

        • Fabryka bombek klas 1-3
          • Fabryka bombek klas 1-3

          • Wszystkie klasy 1-3 wybrały się do Wytwórni ozdób choinkowych Decora w Miechowie.

            Dzieci poznały proces wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych.

            Podczas zwiedzania fabryki dzieci obserwowały cały cykl produkcyjny.  Zafascynowało nas wydmuchiwanie baniek, posrebrzanie,suszenie bombek.  Zachwyciło malowanie. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wyprodukowanie bombki wymaga aż tyle pracy, wysiłku i cierpliwości. 

            Dzieci samodzielnie ozdobiły bombki. Było super.

          • Mikołaj w klasie 3a

          • Uczniów klasy 3a odwiedził Mikołaj. Swoją obecnością sprawił nam wielką niespodziankę i radość. Dzieci były grzeczne, więc Mikołaj rozdał prezenty. Dziękujemy Ci Mikołaju,  że znalazłeś czas, żeby nas odwiedzić .

          • Święty Mikołaj

          • Święty Mikołaj w tym roku nie zawiódł również uczniów z klasy 2 c i obdarował ich drobnymi upominkami. W ramach podziękowania dzieci przygotowały dla niego piosenkę.

          • Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon - pokazy

          • Korzystając z doświadczeń z zakresu fizyki i chemii edukatorzy w przystępny sposób odpowiedzieli na pytanie Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?

          • 5 MŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU

          • Już po raz 5 młodzi krakowscy wolontariusze spotkali się podczas organizowanych przez miasto Młodzieżowych Dni Wolontariatu. To inicjatywa, która działającym charytatywnie uczniom krakowskich szkół umożliwia spotkanie i wymianę doświaczeń.  

          • XXII PRZEGLĄD TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH -UŚMIECH NA BIS

          • Dnia 01.12.23 klasa 3C oraz dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką pani Katarzyny Płoskonki, pani  Magdaleny Płaczek i pani Pauliny Szłapak wzięły udział w 22 Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych pod hasłem "Uśmiech na bis" w Szkole Podstawowej nr 66 w Krakowie. 

          • Konkurs plastyczny - NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

          • Regulamin szkolnego konkursu plastycznego

            ,,Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową’’

            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te własnoręcznie wykonane. W związku z tym mamy przyjemność zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły do zaangażowania się w konkurs plastyczny ,,Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową’’, która może trafić do jednego z mieszkańców pobliskiego Domu Seniora i sprawić wiele radości podczas wyjątkowego czasu nadchodzących świąt!

            Celem konkursu jest pobudzanie wyobraźni uczniów, kultywowanie tradycji tworzenia i wysyłania kartek świątecznych, zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, budowanie więzi międzypokoleniowych.

            1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły i będzie oceniany w następujących kategoriach:
             Klasy I-III
             Klasy IV-VI
             Klasy VII-VIII

            2. Format pracy: A6, A5 lub A4, technika pracy dowolna. Kartka może zawierać życzenia jednak jedynie w formie drukowanej. Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.
            3. Oceniana będzie staranność i pomysłowość wykonania.
            4. Termin składania prac – do 15 XII 2023 r. (do wychowawców klas bądź bezpośrednio do organizatorów konkursów p. Haliny Nowakowskiej, p. Magdaleny Balon oraz p. Elżbiety Madydy.
            5. Kartki bożonarodzeniowej nie podpisujemy (dane uczestnika konkursu – imię, nazwisko oraz klasę prosimy zamieścić na osobnej karteczce dołączonej do pracy np. za pomocą spinacza biurowego).
            6. Wszystkie przekazane kartki bożonarodzeniowe ozdobią korytarze szkolne, a wybrane zostaną przekazane do pobliskiego Domu Seniora. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21 XII 2023r. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.
            7. Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.

        • Dzień Życzliwości
          • Dzień Życzliwości

          • 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. To dzień, w którym na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Chcielibyśmy tą piękną ideę wprowadzić również w naszej szkole mając nadzieję, że jeden dzień przerodzi się w tydzień, miesiąc, rok…

             

            W tym roku uczciliśmy ten wyjątkowy dzień poprzez liczne działania:

             

            • tworzenie Klasowego Planera Życzliwości - każda klasa miała za zadanie wykonać własny Planer Życzliwości zawierający zadania związane z życzliwością na każdy dzień tygodnia. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością! Za najciekawsze i najbardziej staranne planery zostały wyróżnione klasy:

              • 1 C

              • 2 A

              • 6 A

              • 8 A

             

            Gratulujemy!

             

            • Tajemniczy Życzliwy - uczniowie losowali po jednej osobie  z klasy, dla której przez cały tydzień mieli być wyjątkowo życzliwi - pamiętać o miłym słowie dla danej osoby, udzielać jej pomocy, częstować jedzeniem itd. Uczniowie nie mogli zdradzić, którego ucznia z klasy wylosowali. Po upływie tygodnia dzieci próbowały odgadnąć, kto był dla nich Tajemniczym Życzliwym i podziękować tej osobie za okazane dobro.

             

            • Poczta Życzliwości - przez cały tydzień w dwóch lokalizacjach szkoły funkcjonowała Poczta Życzliwości. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli wrzucać do skrzynek kartki, liściki, laurki zawierające miłe słowo, pozdrowienie. Poczta cieszyła się ogromnym powodzeniem! Mimo ogromnej ilości przesyłek, każda wrzucona kartka trafiła do adresata. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcie stanie się miłą tradycją celebrowania Dnia Życzliwości w naszej szkole.

               

             

            • Król i Królowa życzliwości - każda klasa za pomocą głosowania wybrała klasowego Króla i Królową Życzliwości, czyli osoby, które na co dzień są dla innych najbardziej koleżeńskie, pomocne, miłe. Król i Królowa zostali nagrodzeni dyplomami podczas apelu szkolnego. A oto tytuły Królowych i Królów w poszczególnych klasach:

             

            1 A: Róża Wolska i Antoni Woźniak

            1 B: Alicja Syrek i Aleksander Nowiński

            1 C: Lena Kalinowska i Ksawery Wala

            2 A: Kamila Torba i Mikołaj Czepiel

            2 B: Natalia Pęcak i Gabriel Tomczyk

            2 C: Aleksandra Czajka i Bartosz Bodurka

            3 A: Zofia Tylus i Olaf Drożdż

            3 B: Ewa Janowska i Michał Janowski

            3 C: Maja Drabik i Konrad Czuba

            4 A: Martyna Czerwińska i Sebastian Zamojski

            4 B: Zofia Sylwestrowicz i Jan Mędrecki

            5 A: Elena Trojańska i Rafał Staśko

            5 B: Sonia Kozłowska i Borys Barmuta

            5 C: Olga Mitręga i Szymon Duda

            6 A: Lena Olek i Michał Kasprzak

            6 B: Milena Karaś i Maksym Antipov

            7 A: Maja Szponder i Jan Świder

            7 B: Blanka Sroka i Franciszek Szymański

            8 A: Natalia Szumera i Maciej Jakubek

            Serdecznie gratulujemy!!!

             

             

             

             

            • w świętowanie Dnia Życzliwości szczególnie zaangażowała się kl. 3 A, która poza wymienionymi działaniami podjęła dodatkowo wiele własnych aktywności takich jak:

              • nagranie filmiku, w którym chętne dzieci starały się podać jak najwięcej skojarzeń pogłębiających rozumienie pojęcia życzliwości

              • odgrywanie scenek dramowych

              • stworzenie klasowego słownika życzliwych słów

              • szukanie odpowiedzi na pytanie “Dlaczego warto mieć przyjaciela?” i urządzenie w klasie wystawy portretów przyjaciół

              • przygotowanie happeningu “Nie szata zdobi człowieka”, który okazał się wielkim wyzwaniem i ogromnym sukcesem

             

            Bardzo dziękujemy i doceniamy zaangażowanie!!!

             

            Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy mnóstwo życzliwości i wdzięczności na co dzień!

        • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego „W baśniowym świecie”
          • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego „W baśniowym świecie”

          • Głównym założeniem konkursu czytelniczego dla klas II-III „W baśniowym świecie” było zachęcenie dzieci do czytania oraz sprawdzenie zapamiętanych wiadomości literackich poprzez przyjazną formę konkurencji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie następujących zadań: krzyżówka, dobranie w pary elementów charakterystycznych dla danej baśni oraz wskazanie tytułów na podstawie podanych fragmentów. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością baśniowej klasyki, wykonując zadania na bardzo wysokim, a jednocześnie zbliżonym poziomie, jednak zgodnie z kryteriami oceny wyłoniono laureatów konkursu.

            Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas poniedziałkowego apelu.
            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

            FK

        • "Przygody z ciepłem"- wycieczka klas 2a i 3a
          • "Przygody z ciepłem"- wycieczka klas 2a i 3a

          • Uczniowie klas 2a i 3a  w ramach projektu Akademia Młodego Krakowianina wybrali się na warsztaty „Przygody z ciepłem”.   Warsztaty  współtworzone  są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Cieplne oraz Nowohuckie Centrum Kultury.

            Zajęcia były bardzo  atrakcyjne.  Dzieci przez zabawę i aktywną naukę poznały proces dostarczania ciepła do domów i mieszkań. Dowiedziały się  jak w naszym mieście dbamy o ekologię, bezpieczeństwo. 

             

          • Jesienna Kampania Rowerowa - podsumowanie

          • W ramach  programu Stars uczniowie naszej szkoły brali udział w Jesiennej Kampanii Rowerowej - 

            w poniedziałek 27.11.2023 odbyło się rozdanie nagród - biletów do kina (na dowolny seans) oraz akcesoriów rowerowych.

             

            Gratulujemy i zachęcamy do udziału w akcjach w ramach programu Stars.

        • Dzień Piżamy- gdy liczy się czas...
          • Dzień Piżamy- gdy liczy się czas...

          • W dniu 27.11.2023 odbył się Dzień Piżamy. Akcja miała na celu wsparcie fundacji: Gdy Liczy się Czas, która pomaga dzieciom z oddziałów onkologicznych. W tym dniu można było przyjść do szkoły w piżamie lub w szlafroku. Wolontariusze zbierali symboliczne 5 zł do puszek, a pieniądze zostały przekazane na konto fundacji.

            Samorząd Uczniowski zaprosił w tym dniu do świętowania Dnia Pluszowego Misia. Chętni mogli zabrać swojego pluszowego misia do szkoły i w ten sposób włączyć się do obu akcji.

            Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

             

        • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SP 133
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SP 133

          • Środa 22 XI 2023 r. to data szczególna dla uczniów klas I, gdyż tego dnia uczestniczyli w pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.

            Uroczystość rozpoczęła część artystyczna - teatrzyk kamishibami czyli teatr ilustracji. Pierwszoklasiści mieli okazję wysłuchać baśni o „Czerwonym Kapturku” w nietypowej formie. Nauka płynąca z historii dziewczynki stała się punktem wyjścia do dyskusji o walorach książek, które jak słusznie zauważyli uczniowie, prócz pięknych okładek i kolorowych ilustracji zawierają w sobie ponadczasową mądrość, stanowiącą o ich prawdziwej wartości. Pięknym podsumowaniem prowadzonej dyskusji stała się puenta, że książki należy szanować! Celem wyjaśnienia jak należy dbać o lektury uczniowie wykonali ćwiczenie z kartami przywieszonymi do tablicy, tak by stworzyć zbiór próśb książki do czytelnika.

            Kolejne z ćwiczeń w części praktycznej zajęć służyło pobudzeniu kreatywności poprzez wykorzystanie metody aktywizującej „burzy mózgów”. Zadaniem pierwszoklasistów było udzielenie odpowiedzi na pytanie - dlaczego warto czytać książki. Najczęściej wymienianymi powodami były: poszerzenie wiedzy, rozwój wyobraźni i słownictwa. Odpowiedzi takie jak, rozwój wrażliwości, koncentracji czy zdolności analitycznych pojawiały się rzadziej, choć mają równie istotne znaczenie.

            Pracując grupowo najmłodsi uczniowie naszej szkoły ułożyli puzzle biblioteczne, które zachęciły ich do współdziałania i wzmocniły umiejętność pracy w zespole. Ponadto dzieci poznały drogę dzieła literackiego od pisarza do czytelnika. 

            Następnie przyszedł uroczysty moment złożenia przysięgi czytelnika odczytanej przez Panią Dyrektor i Pana Wicedyrektora wraz z wręczeniem dyplomów. Zajęcia zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

            Życzymy nowym czytelnikom naszej biblioteki wiele radości z odkrywania świata opisanego na kartach książek.

             

                                                                                                          Faustyna Kozyra

             

             

          • 3a i 3c - zajęcia w ekospalarni.

          • We wtorek 21 listopada 2023r. uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w krakowskiej Ekospalarni.Byliśmy zafascynowani. Zobaczyliśmy super nowoczesny zakład, w którym praca jest skomputeryzowana i zmechanizowana, i ładnie pachnie. Uzmysłowiliśmy sobie, jak bardzo dużo śmieci produkuje każdy z nas.Do Ekospalarni trafiają śmieci z czarnych pojemników, ale są wcześniej dodatkowo segregowane. Ze spalonych śmieci produkowany jest prąd i ogrzewanie naszych mieszkań.Przy spalarni są ule i latają pszczoły, a to oznacza, że jest ekologiczna, bezpieczna dla zdrowia mieszkańców.Wycieczka bardzo nam się podobała.

          • 7246 Talenciaków! Dziękujemy wszystkim!

          • Lidlowa Talenciakowa akcja już zakończona🤯! Udało się nam i Wam uzbierać aż 7246 Talenciaków! Dziękujemy wszystkim, którzy uznali, że to właśnie nasza szkoła zasługuje na talenciakowe wsparcie🩵. Razem możemy i dużo, i więcej🦾!

          • Spektakl Dziady - wersja ku niepodległości

          • Spektakl Dziady - wersja ku niepodległości

            W tym roku uczniowie Naszej Szkoły przygotowali wieczornicę w nieco innej formie. Widowisko odbyło się w czwartek 9 listopada o godzinie 18. 30 w sali gimnastycznej.W ramach obchodów Święta Niepodległości klasa VII b oraz członkowie kółka teatralnego pod opieką p. Kingi Druciak oraz p. Julii Litkowskiej, przygotowali spektakl pt. Dziady ku niepodległej.

            Początkowe ciemności rozświetlił pokaz zimnych ogni oraz taniec ze światełkami. W dalszym ciągu przedstawiania uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli zobaczyć szkolnych aktorów wcielających się w kolejne duchy postaci historycznych.

            Dziękujemy za wspólny czas, śpiew i upamiętnienie tych jakże ważnych dla nas wydarzeń. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w obchody tego najważniejszego dla Polaków Święta!

        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • 15 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie przebrali się za ulubione postacie z bajek. W tym dniu uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich strojów, zatańczenia belgijki i zaśpiewania znanych przebojów takich jak: ,,Mam tę moc i wiele innych". Odbył się również quiz, gdzie zadaniem uczniów było rozpoznanie tytułów bajek na podstawie cytatów.

            Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

          • Międzynarodowy projekt wymiany listów ,,Pen pal"- przyjaciel korespondencyjny

          • Uczniowie klas 5 biorą udział w projekcie, który polega na pisaniu listów w języku angielskim do uczniów z różnych stron świata. W tym roku jest to szkoła z Minorki- wyspy hiszpańskiej. W pierwszych listach  przedstawialiśmy się, pisaliśmy o swojej rodzinie, zainteresowaniach. Do nas też dotarły kolorowe i ciekawe listy od uczniów z Hiszpanii. Ekscytacji nie było końca. W kolejnych listach napiszemy życzenia świąteczne, opiszemy nasze polskie zwyczaje, będziemy też pisać o naszej szkole, ulubionych przedmiotach i o ciekawych miejscach w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi od uczniów z hiszpańskiej szkoły.

            Poprzez korespondowanie z dziećmi z innego kraju, uczniowie doskonalą swoje umiejętności  językowe a przede wszystkim wykorzystują poznane zagadnienia w praktyce. Jest to świetny sposób motywacji do nauki języków. 

            Koordynator projektu

            Katarzyna Dyrda

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 8 w Krakowie ; Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie; Samorządowe Przedszkole nr 18 w Krakowie
      • sekretariat: 12 262 10 20 wew.10; fax: 12 262 10 20 wew. 13; pokój nauczycielski : 12 262 10 20 wew.17; przedszkole: 12 262 10 20 wew.18 sekretariat czynny w godz. 8.00 - 14.30
      • ul. M.Wrony 115 30-399 Kraków 30-399 Kraków Poland
      • 676 245 82 32
    • Logowanie