Strona główna

      • Szanowni Państwo!

        Kontynuujemy współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska.

        W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do RODZICÓW, FIRM, pracowników i sympatyków ZSP8 o dokonywanie 1,5% odpisu od podatku na rzecz w/w Stowarzyszenia.
        • Dzieciństwo bez przemocy
          • Dzieciństwo bez przemocy

            Szanowni Państwo,Z radością informujemy, że nasza szkoła w roku 2025 brała udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, która trwała od 6 października do 19 listopada.

            Była to coroczna inicjatywa organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, mającą na celu budowanie społecznej świadomości w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Kampania promowała działania na rzecz tworzenia bezpiecznego, wspierającego środowiska wychowawczego – zarówno w domu, jak i w szkole.

        • 2c na zajęciach tenisowych
          • 2c na zajęciach tenisowych

            13 listopada 2025r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach tenisa ziemnego w CS Cascada. Zajęcia prowadzone przez mamę kolegi z klasy panią trenerkę J. Zawisza i pana trenera D. Inglot przebiegły w pełnej energii i sportowych emocji atmosferze.Dzieci rozpoczęły zajęcia od wesołej rozgrzewki i zabaw ruchowych, które szybko wprowadziły je w tenisowy rytm. Następnie trenerzy pokazali, jak prawidłowo trzymać rakietę i jak wykonać swoje pierwsze tenisowe uderzenia. Mali zawodnicy z entuzjazmem ćwiczyli forehand, backhand, podbijanie piłki oraz poruszanie się po korcie. Brali udział w krótkich grach i zadaniach pełnych wyzwań.Zajęcia zakończyły się szerokimi uśmiechami i rozdaniem pamiątkowych dyplomów.Było super!

        • Święto Niepodległości w klasach 1–3
          • Święto Niepodległości w klasach 1–3


            W dniach 6–7 listopada uczniowie klas 1–3 naszej szkoły uroczyście
            świętowali 107 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
            W klasach, uczniowie wykonywali kotyliony, lapbooki o Polsce,
            rozwiązywali quizy dotyczące naszego kraju. Uroczyste obchody
            rozpoczęły się w czwartek 6 listopada od wieczornicy przygotowanej
            przez klasy 2B i 3B pod kierunkiem pań Iwony Sułowskiej i
            Bernadety Król. Uczniowie zaprezentowali wzruszające występy,
            które wprowadziły wszystkich w atmosferę zadumy i refleksji nad
            historią naszej Ojczyzny.
            W piątek 7 listopada dzieci włączyły się w ogólnopolską akcję „Do
            hymnu”, wspólnie odśpiewując „Mazurka Dąbrowskiego”. Poranną
            część obchodów koordynowała pani Anna Gustab, natomiast
            popołudniową zmianę prowadziły panie Iwona Sułowska i Bernadetta
            Król.
            Odświętnie ubrani uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli
            w wydarzeniach. To był wyjątkowy czas, który przypomni

        • Bądź kumplem, nie dokuczaj w klasach 1–3
          • Bądź kumplem, nie dokuczaj w klasach 1–3

            W ramach akcji Bądź kumplem, nie dokuczaj!
            w naszej szkole zorganizowano warsztaty dla uczniów klas
            1-3. Zajęcia poprowadziły panie psycholog – Julia
            Sobocińska, pedagog Karolina Chorąży oraz Anna
            Żurawska. Ponad to w klasach odbyły się warsztaty
            prowadzone przez wychowawczynie klas, skupiając się na
            znaczeniu przyjacielskich relacji i szacunku wśród dzieci.
            Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali, co oznacza być
            dobrym kumplem, poznawali cechy takiej osoby oraz
            uczyli się, jak budować pozytywne i pełne szacunku relacje
            z rówieśnikami. Dzięki zaangażowaniu prowadzących
            mieli okazję zrozumieć, jak ważne są empatia, życzliwość
            i gotowość do współpracy.
            Mamy nadzieję, że takie inicjatywy pomogą młodemu
            pokoleniu rozwijać umiejętności społeczne, a także
            zacieśniać więzi koleżeńskie.

        • „Świat w Kalejdoskopie – Smaki świata”
          • „Świat w Kalejdoskopie – Smaki świata”

            Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez panią Alicję Stańczyk-Brodkę z Centrum Młodzieży im. H. Jordana. Były to zajęcia edukacyjne z cyklu „Świat w Kalejdoskopie”, a temat dzisiejszego spotkania brzmiał „Smaki świata”. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać upodobania smakowe mieszkańców różnych części świata, nauczyły się jeść pałeczkami – co okazało się świetną zabawą i ciekawym wyzwaniem – oraz degustowały różne przyprawy, a nawet owady, co wzbudziło wiele emocji i ciekowości. Zajęcia rozwijały ciekawość świata, wrażliwość kulturową oraz kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe.

        • „Zdrowo i Sportowo”!
          • „Zdrowo i Sportowo”!

            Uczniowie klas 1b i 2b naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym „Zdrowo i Sportowo”. Celem programu jest promocja zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz prawidłowego odżywiania wśród dzieci. Podczas zajęć dzieci będą uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach ruchowych, uczyć się jak komponować zdrowe posiłki, a także poznają zasady dbania o swoje ciało i dobre samopoczucie. Program sprzyja integracji klasy, rozwija sprawność fizyczną oraz uczy dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Cieszymy się, że nasi najmłodsi uczniowie będą aktywnie włączać się w działania edukacyjne i sportowe!

        • Udział naszej szkoły w konkursie „Do Hymnu”
          • Udział naszej szkoły w konkursie „Do Hymnu”


            Uczniowie klas 2b i 3b naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem tego wydarzenia jest promowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie szacunku do symboli narodowych. Uczniowie obu klas wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ został przygotowany pod opieką nauczycieli - Iwony Sułowskiej i Bernadety Król.
            To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło uczniom nie tylko zaprezentować swoje talenty muzyczne, lecz także przypomnieć sobie znaczenie słów, które od pokoleń jednoczą Polaków.
            Dziękujemy uczniom klas 2b i 3b za godne reprezentowanie naszej szkoły!
            Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wygraną!

          • Zielona Szkoła klas VII

            W ramch projektu miejskiego ZŁAP ODDECH W GÓRACH 2025, ZIELONE SZKOŁY DLA MŁODYCH KRAKOWIAN uczniowie klas siódmych mieli okazję zachwyacać się złotą polską jesienią !!! Odpoczywali i uczyli się w Krakowskim Górskim Ośrodku Szkolno - Wypoczynkowym "Pod Durbaszką".

        • ŚLUBOWANIE KLAS I ORAZ APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
          • ŚLUBOWANIE KLAS I ORAZ APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ

            Dnia 14 października 2025r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00 wystąpieniem Pani Dyrektor -Barbary Raputy, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
            Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów symbolicznym „kluczem wiedzy”, którego dokonała Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas, rodziców i nauczycieli. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego w Krakowie. Uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończ

        • Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Krakowa -klasa 3b
          • Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Krakowa -klasa 3b

            22 października uczniowie klasy 3b wzięli udział w niezwykłej wycieczce na Wzgórze Wawelskie i do Smoczej Jamy. Wyprawa odbyła się w ramach programu „Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Krakowa”, a towarzyszyła nam licencjonowana przewodniczka PTTK. Podczas spaceru po Wawelu dzieci miały okazję poznać historię królewskiego zamku, wysłuchać ciekawostek o dawnych władcach Polski. Największe emocje wzbudziło zejście
            do legendarnej Smoczej Jamy, gdzie – według legendy – mieszkał groźny smok pokonany przez sprytnego Szewczyka. Nie zabrakło również wizyty przy pomniku Smoka Wawelskiego, który – ku uciesze najmłodszych – zionął ogniem!
            Wycieczka była nie tylko świetną przygodą, ale też krokiem w zdobywaniu odznaki, która motywuje uczniów do poznawania historii i zabytków naszego miasta. Dziękujemy pani przewodnik za fascynującą opowieść i wspólnie spędzony czas!

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • Odnośnik: ?
    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Deklaracja dostępności

      Szczegóły znajdziesz tutaj!

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 8 w Krakowie ; Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie; Samorządowe Przedszkole nr 18 w Krakowie
      • sekretariat: 12 262 10 20 wew.10;
        fax: 12 262 10 20 wew. 13;
        pokój nauczycielski : 12 262 10 20 wew.17;
        sekretariat czynny w godz. 8.00 - 14.30
      • ul. M.Wrony 115
        30-399 Kraków
        Poland
      • 676 245 82 32
    • Logowanie