Strona główna
Dzieciństwo bez przemocy
Szanowni Państwo,Z radością informujemy, że nasza szkoła w roku 2025 brała udział w ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, która trwała od 6 października do 19 listopada.
Była to coroczna inicjatywa organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, mającą na celu budowanie społecznej świadomości w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci. Kampania promowała działania na rzecz tworzenia bezpiecznego, wspierającego środowiska wychowawczego – zarówno w domu, jak i w szkole.
Ogólnopolski Dzień Seniora-Konkurs Działajmy Razem
Klasa 7c wzięła udział w wyjątkowym projekcie międzypokoleniowym, podczas którego uczniowie wspólnie z Seniorami tworzyli Kronikę Wspomnień. Była to szczególna kronika poświęcona historii szkoły – Seniorzy opowiadali, jak wyglądały kiedyś lekcje, przerwy, wycieczki i szkolne zwyczaje, dzieląc się wspomnieniami pełnymi humoru i ciekawostek.
2c na zajęciach tenisowych
13 listopada 2025r. uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach tenisa ziemnego w CS Cascada. Zajęcia prowadzone przez mamę kolegi z klasy panią trenerkę J. Zawisza i pana trenera D. Inglot przebiegły w pełnej energii i sportowych emocji atmosferze.Dzieci rozpoczęły zajęcia od wesołej rozgrzewki i zabaw ruchowych, które szybko wprowadziły je w tenisowy rytm. Następnie trenerzy pokazali, jak prawidłowo trzymać rakietę i jak wykonać swoje pierwsze tenisowe uderzenia. Mali zawodnicy z entuzjazmem ćwiczyli forehand, backhand, podbijanie piłki oraz poruszanie się po korcie. Brali udział w krótkich grach i zadaniach pełnych wyzwań.Zajęcia zakończyły się szerokimi uśmiechami i rozdaniem pamiątkowych dyplomów.Było super!
Święto Niepodległości w klasach 1–3
W dniach 6–7 listopada uczniowie klas 1–3 naszej szkoły uroczyście
świętowali 107 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W klasach, uczniowie wykonywali kotyliony, lapbooki o Polsce,
rozwiązywali quizy dotyczące naszego kraju. Uroczyste obchody
rozpoczęły się w czwartek 6 listopada od wieczornicy przygotowanej
przez klasy 2B i 3B pod kierunkiem pań Iwony Sułowskiej i
Bernadety Król. Uczniowie zaprezentowali wzruszające występy,
które wprowadziły wszystkich w atmosferę zadumy i refleksji nad
historią naszej Ojczyzny.
W piątek 7 listopada dzieci włączyły się w ogólnopolską akcję „Do
hymnu”, wspólnie odśpiewując „Mazurka Dąbrowskiego”. Poranną
część obchodów koordynowała pani Anna Gustab, natomiast
popołudniową zmianę prowadziły panie Iwona Sułowska i Bernadetta
Król.
Odświętnie ubrani uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli
w wydarzeniach. To był wyjątkowy czas, który przypomni
Bądź kumplem, nie dokuczaj w klasach 1–3
W ramach akcji Bądź kumplem, nie dokuczaj!
w naszej szkole zorganizowano warsztaty dla uczniów klas
1-3. Zajęcia poprowadziły panie psycholog – Julia
Sobocińska, pedagog Karolina Chorąży oraz Anna
Żurawska. Ponad to w klasach odbyły się warsztaty
prowadzone przez wychowawczynie klas, skupiając się na
znaczeniu przyjacielskich relacji i szacunku wśród dzieci.
Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali, co oznacza być
dobrym kumplem, poznawali cechy takiej osoby oraz
uczyli się, jak budować pozytywne i pełne szacunku relacje
z rówieśnikami. Dzięki zaangażowaniu prowadzących
mieli okazję zrozumieć, jak ważne są empatia, życzliwość
i gotowość do współpracy.
Mamy nadzieję, że takie inicjatywy pomogą młodemu
pokoleniu rozwijać umiejętności społeczne, a także
zacieśniać więzi koleżeńskie.
"Szkoła do hymnu" 2025
7 listopada uczniowie naszej szkoły zaśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego”.
W naszej świetlicy już czuć patriotyczny klimat!
Uczniowie z zaangażowaniem wykonali piękne kotyliony z okazji zbliżającego się Święta Dnia Niepodległości.
5
Konkurs "Mój ulubiony bohater literacki na kartach leporello"
REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZO-PLASTYCZNEGO
„Mój ulubiony bohater literacki na kartach leporello”
Szkoła Podstawowa nr 133 im. Orła Białego w Krakowie
I. Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna - nauczyciel bibliotekarz p. Faustyna Kozyra wraz z nauczycielami języka polskiego p. Agatą Luber i p. Kingą Druciak.
Turniej piłkarski dzielnicy VIII w ramach Budżetu Obywatelskiego - My działamy.
Miło nam poinformować iż w Turnieju piłkarskim dzielnicy VIII w ramach Budżetu Obywatelskiego uczniowie naszej szkoły w składzie:Maciej Wojasiewicz 5bGałka Wojciech - 6aKaraś Nikodem - 6aKlar Jakub - 6aPuzio Borys - 6aWolski Franciszek 6aZamojski Sebastian 6aTorba Filip 6bzajęli wysokie II miejsce - otrzymali medale, puchar i nagrodę w wysokości 1100 zł na sprzęt sportowy dla szkoły!!!Ogromne brawa za duże zaangażowanie !!!Gratulacje !!!
„Świat w Kalejdoskopie – Smaki świata”
Klasa 2b uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez panią Alicję Stańczyk-Brodkę z Centrum Młodzieży im. H. Jordana. Były to zajęcia edukacyjne z cyklu „Świat w Kalejdoskopie”, a temat dzisiejszego spotkania brzmiał „Smaki świata”. Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać upodobania smakowe mieszkańców różnych części świata, nauczyły się jeść pałeczkami – co okazało się świetną zabawą i ciekawym wyzwaniem – oraz degustowały różne przyprawy, a nawet owady, co wzbudziło wiele emocji i ciekowości. Zajęcia rozwijały ciekawość świata, wrażliwość kulturową oraz kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe.
„Zdrowo i Sportowo”!
Uczniowie klas 1b i 2b naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjnym „Zdrowo i Sportowo”. Celem programu jest promocja zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz prawidłowego odżywiania wśród dzieci. Podczas zajęć dzieci będą uczestniczyć w różnorodnych grach i zabawach ruchowych, uczyć się jak komponować zdrowe posiłki, a także poznają zasady dbania o swoje ciało i dobre samopoczucie. Program sprzyja integracji klasy, rozwija sprawność fizyczną oraz uczy dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Cieszymy się, że nasi najmłodsi uczniowie będą aktywnie włączać się w działania edukacyjne i sportowe!
Udział naszej szkoły w konkursie „Do Hymnu”
Uczniowie klas 2b i 3b naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu”, organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem tego wydarzenia jest promowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie szacunku do symboli narodowych. Uczniowie obu klas wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ został przygotowany pod opieką nauczycieli - Iwony Sułowskiej i Bernadety Król.
To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło uczniom nie tylko zaprezentować swoje talenty muzyczne, lecz także przypomnieć sobie znaczenie słów, które od pokoleń jednoczą Polaków.
Dziękujemy uczniom klas 2b i 3b za godne reprezentowanie naszej szkoły!
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za wygraną!
Odblaskowa Szkoła -bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły
Osoba nadzorująca bezpieczne przejście dzieci przez przejście dla pieszych.
Nasi uczniowie na GALI ROZDANIA NAGRÓD w siedzibie 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie
Miło nam przedstawić LAUREATÓW ORAZ WYRÓŻNIONYCH w konkursie plastycznym "Kraków Moje Miasto - Jesienne Impresje" .
Kategoria wiekowa : uczniowie klas I-III
Wyróżnienie : Emilia Baran (klasa 2b), Aurelia Drabik (klasa 2B), Łucja Knapik (klasa 2b)
Kategoria wiekowa : uczniowie klas IV-VIII
I miejsce - Nikodem Ligas (klasa 7b)
ŚWIĘTO EDUKACJI
Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, bardzo dziękujemy za życzenia, kwiaty, słodkości :)
Zielona Szkoła klas VII
W ramch projektu miejskiego ZŁAP ODDECH W GÓRACH 2025, ZIELONE SZKOŁY DLA MŁODYCH KRAKOWIAN uczniowie klas siódmych mieli okazję zachwyacać się złotą polską jesienią !!! Odpoczywali i uczyli się w Krakowskim Górskim Ośrodku Szkolno - Wypoczynkowym "Pod Durbaszką".
2
ŚLUBOWANIE KLAS I ORAZ APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 14 października 2025r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00 wystąpieniem Pani Dyrektor -Barbary Raputy, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów symbolicznym „kluczem wiedzy”, którego dokonała Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas, rodziców i nauczycieli. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego w Krakowie. Uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Na zakończ
Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Krakowa -klasa 3b
22 października uczniowie klasy 3b wzięli udział w niezwykłej wycieczce na Wzgórze Wawelskie i do Smoczej Jamy. Wyprawa odbyła się w ramach programu „Zdobywamy Dziecięcą Odznakę Krakowa”, a towarzyszyła nam licencjonowana przewodniczka PTTK. Podczas spaceru po Wawelu dzieci miały okazję poznać historię królewskiego zamku, wysłuchać ciekawostek o dawnych władcach Polski. Największe emocje wzbudziło zejście
do legendarnej Smoczej Jamy, gdzie – według legendy – mieszkał groźny smok pokonany przez sprytnego Szewczyka. Nie zabrakło również wizyty przy pomniku Smoka Wawelskiego, który – ku uciesze najmłodszych – zionął ogniem!
Wycieczka była nie tylko świetną przygodą, ale też krokiem w zdobywaniu odznaki, która motywuje uczniów do poznawania historii i zabytków naszego miasta. Dziękujemy pani przewodnik za fascynującą opowieść i wspólnie spędzony czas!
Klasy pierwsze -miasteczko komunikacyjne
10We wrześniu w klasach pierwszych realizowaliśmy zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Początkiem października wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wybralisię do Miasteczka Komunikacyjnego w Skawinie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, prowadzonych przez Strażnika Miejskiego.

Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych













