Warsztaty malarskie w Pigcasso – mikołajowa przygoda klasy 1bi 2b
10 grudnia 2024 r. uczniowie klasy 1b i 2b odwiedzili kreatywne studio malowania farbami „Pigcasso”. Wizyta w tym miejscu stała się niezapomnianym doświadczeniem artystycznym, dając uczniom możliwość wyrażenia swojej kreatywności i rozwinięcia talentów malarskich, gdzie za pomocą farb, pędzli, strzykawki mogli wyrazić swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Każdy z uczestników stworzył własnoręczny obraz, który stanowi teraz wyjątkową pamiątkę.
Wycieczka do firmy Mitsubishi Electric
28 listopada uczniowie klasy 1b udali się z wizytą do firmy Mitsubishi Electric. Wchodząc do Showroomu 4.0 zostaliśmy powitani przez pracowników Firmy Mitsubishi Electric pana Pawła oraz pana Jacka. Pan Jacek poprzez opowiadanie i pokaz multimedialny w fantastyczny sposób wprowadził dzieci w świat marzeń. Jak się okazuje marzenia się spełniają.
Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ
Klasa 1c wybrała się na warsztaty detektywistyczne: Daktyloskopia w praktyce do Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zajęcia byly bardzo pouczające i ciekawe. Dzieci tropiły ślady. To była Super zabawa.
Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzenie wystawy "Potwory z głębin".
Zobaczyliśmy modele ryb i bezkręgowców morskich np.: najbrzydszą rybę na świecie, największą meduzę oraz "latającego" ślimaka.
Mikołajki
Z okazji mikołajek kilka klas wybrało się do Nowohuckiego Centrum Kultury. Dzieci obejrzały uroczy, wesoły spektakl pt. "Fabryka śniegu". I spotkały się z Mikołajem, który poprosił je, żeby były życzliwe i uprzejme dla innych.
A ponieważ dzieci były grzeczne, to Mikołaj rozdał dużo prezentów.
Wszystkie prezenty bardzo podobały się dzieciom.
Tajemnice codziennego życia w średniowiecznym Krakowie – muzealna podróż klasy 6 a
Jak wyglądało życie codzienne w średniowiecznym Krakowie? Na to pytanie odpowiedź
znaleźliśmy podczas kolejnej lekcji muzealnej w Podziemiach Rynku. Wystawa „Dzień jak co dzień” przeniosła nas w czasy średniowieczne i pozwoliła zobaczyć, jak żyli ówcześni mieszkańcy miasta.
Była to niezwykła okazja, by lepiej zrozumieć historię. Już na początku zwiedzania zachwyciły nas autentyczne fragmenty brukowanych ulic i fundamentów dawnych budynków. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał handel na Rynku – pełen straganów, dźwięków i zapachów przypraw przywożonych z odległych krain. Przewodnik opowiadał, że Kraków był ważnym ośrodkiem handlowym, przez który przechodził słynny Szlak Bursztynowy.
Wystawa pokazała także codzienne życie mieszkańców: co jedli, jak mieszkali i czym się
zajmowali. Zobaczyliśmy średniowieczne narzędzia, naczynia i ubrania. Wielką atrakcją były makiety pokazujące średniowiecz
Spotkanie z pisarką - Weroniką Szelęgiewicz.
22 listopada 2024 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – spotkanie autorskie z pisarką, panią Weroniką Szelęgiewicz.
Pani Weronika Szelęgiewicz jest autorką serii książek „Koniberki” oraz” Na tropie baśniostworów”. Książki pani W. Szelągiewicz wpisane zostały na listę Polskiej Sekcji IBBY, czyli stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych.
Ogólnopolskie Dni Kariery
W ramach Ogólnopolskich Dni Kariery w naszej szkole organizowane są spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Do tej pory odwiedził nas pan Paweł Prochwicz -Fizjoterapeuta, który opowiadał uczniom o swoim zawodzie, pracy z pacjentem i o różnorodnych metodach z zakresu fizjoterapii. Uczniowie dowiedzieli jak zostać fizjoterapeutą i jakie wymagania trzeba spełnić aby wykonywać ten zawód .
Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w świetlicy
W naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki zabawie, aktywności i zaangażowaniu dzieci mogły nauczyć się jak pomóc nie tylko sobie, ale także innym potrzebującym. Warsztaty były połączone z zabawą dzięki czemu z uczniowie mogli z łatwością zapamiętać postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2024
20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.W ramach świętowania w naszej szkole zorganizowano szereg działań. Miały one na celu zapoznanie naszych uczniów z ich podstawowymi prawami i obowiązkami. W klasach zostały przeprowadzone lekcje, zwisła szkolna gazetka, a także tego dnia uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Przedszkole zorganizowało pochód przez naszą placówkę w niebieskich strojach. W ramach świętowania uczniowie wspólnie wykonali dwa murale przedstawiające prawa dziecka z perspektywy ucznia.
Dzień Pluszowego Misia w świetlicy
25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia – święto, które przypomina o ponadstuletniej historii tej ukochanej dziecięcej zabawki.W naszej szkole dzień ten był pełen atrakcji i radości. W świetlicy uczniowie zaprezentowali swoje ulubione maskotki, opowiadając wzruszające i zabawne historie związane z ich misiami. Następnie przyszedł czas na rozmaite zabawy, które wywołały mnóstwo uśmiechu.
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika to ważny moment dla każdego pierwszoklasisty. Tego dnia uczniowie najmłodszych klas zostali zapoznani z zasadami jakie obowiązują przy wypożyczaniu książek – jak należy o nie dbać, poznały drogę książki od autora do czytelnika oraz wspólnymi siłami dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego warto czytać. Ułożenie puzzli czytelniczych wniosło trochę zabawy i pozwoliło poprzez pracę grupową na doskonalenie umiejętności wzajemnego słuchania oraz współpracy. Każda uczennica, jak i każdy uczeń chętnie uczestniczyli w quizie wiedzy o bibliotece, podsumowującym oraz utrwalającym poznane informacje. Zaangażowanie jakim wykazały się dzieci świadczy o chęci i gotowości by dołączyć do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Nagrody „Ósmoklasista 100%”, „Mistrz Matury”, „Specjalista 100%” oraz „Technik 100%"
19 listopada 2024 r. o godz. 9:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbyło się spotkanie laureatów nagród „Ósmoklasista 100%”, „Mistrz Matury”, „Specjalista 100%” oraz „Technik 100%” z Panią Marią Klaman, Zastępczynią Prezydenta Miasta Krakowa.
Wśród zacnego grona nagrodzonych 15 Ósmoklasistów z Krakowskich Szkół Podstawowych znalazła się nasza uczennica OLGA KLASA, która z wszystkich przedmiotów na egzaminie ósmoklasisty uzyskała 100%.
REJONOWE MAŁOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego małopolskiego konkursu przedmiotowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:
JĘZYK POLSKI: Emilia Juraszek kl.8B, Julia Łatka kl.8B
JĘZYK ANGIELSKI: Amadeusz Bąk kl.7A, Lena Cabała kl.8B, Iwo Kawałko kl.7B, Julia Łatka kl.8B, Olivier Pałka kl.7B, Klara Rajca kl.8B
Ogólnopolski Konkurs Programistyczny
Miło nam poinformować, że do IV etapu - finału Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego Gigathon 2024 - WIELKIEGO FINAŁU zakwalifikował się Maksym Hrytskiv uczeń klasy 8b.
Po wieloetapowej rywalizacji, w III etapie projektowym znalazło się jedynie 400 uczestników, z których zostało wyłonionych 100 finalistów - po 25 osób z każdej grupy wiekowej (IV grupy wiekowe).
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych