Strona główna
Nowoczesny sprzęt trafił do naszej szkoły!
Pod koniec grudnia nasza szkoła wzbogaciła się o nowe laptopy, laptopy przeglądarkowe oraz tablety, które już są wykorzystywane przez uczniów podczas zajęć szkolnych. Sprzęt wspiera nowoczesne metody nauczania, szczególnie na lekcjach z wykorzystaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych.
Bezpłatne zajęcia z programowania dla uczniów
Drodzy Rodzice,
czy Wasze dziecko uwielbia gry, komputery i nowe technologie? A gdyby mogło nie tylko
grać, ale tworzyć własne gry, aplikacje i projekty cyfrowe?
Szkoła Giganci Programowania zaprasza na bezpłatne warsztaty clickON – „Zamień
granie na programowanie” — wyjątkowe zajęcia z programowania, tworzenia gier i
sztucznej inteligencji, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Warsztaty odbędą się w styczniu i lutym online oraz w placówkach Gigantów
Programowania.
Podczas zajęć:
● młodsi uczniowie stawiają pierwsze kroki w programowaniu, tworząc własne gry w
Scratchu i Minecraft Education,
● starsi poznają Python i C#, tworząc bardziej zaawansowane projekty.
Poziom zajęć jest zawsze dopasowany do wieku i doświadczenia dziecka.
Najważniejsze informacje
● 💸 Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny
● 📅 Termin: styczeń – luty
● 💻 Tematyka: Minecraft, Scratch, Python, C#
● 👧
ZBIÓRKA MAKULATURY
Nasza szkoła bierze udział w akcji „Wymień makulaturę na sprzęt sportowy dla Twojej szkoły” .
Zbierając makulaturę, pomagamy środowisku i jednocześnie możemy zdobyć nowy sprzęt sportowy dla uczniów!
Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do udziału.
Każdy kilogram ma znaczenie!
Razem zadbajmy o planetę i lepsze warunki do uprawiania sportu w naszej szkole!
Staś Ziarko, uczeń 5C powołany do Kadry Narodowej w sporcie kartingowym
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 5C Staś Ziarko został powołany przez Polski Związek Motorowy do Kadry Narodowej Junior (do lat 15) w sporcie kartingowym na rok 2026 i będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy IAME Euro Series oraz Pucharze Świata FIA Karting World Cup.
Mocno trzymamy kciuki !!!
NASI UCZNIOWIE W ETAPIE WOJEWÓDZKIM KONKURSU BIBLIJNEGO
Z wielką radością informujemy, że do etapu Wojewódzkiego Małopolskiego Tematycznego Konkursu Biblijnego "Z dobrą nowiną przez życie" zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1/Milena Łatka klasa 7C
2/Artur Krzypkowski klasa 8B
3/Franciszek Strycharz klasa 8B
Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu !
Zima w szkole- relacja
W czasie akcji "Zima w szkole” uczniowie mieli możliwość aktywnego i atrakcyjnego spędzenia czasu podczas różnorodnych wycieczek i zajęć edukacyjno-rekreacyjnych. Przez pięć dni dzieci uczestniczyli w starannie zaplanowanych wyjściach, które łączyły naukę z zabawą oraz sprzyjały integracji grupy.
Pracownie Młodych
Masz od 13 do 26 lat i mieszkasz lub uczysz się w Krakowie?
Szukasz miejsca, w którym można odpocząć, spotkać się ze znajomymi, rozwinąć swoje pasje albo spokojnie się pouczyć?
Nie masz planów na ferie?Pracownie Młodych są właśnie dla Ciebie!
Miasto Kraków, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, tworzy sieć Pracowni Młodych – bezpłatnych, przyjaznych przestrzeni dla osób w wieku 13-26 lat. To miejsca do spotkań, nauki, relaksu, działania i realizowania własnych pomysłów.
Bal karnawałowy w klasach 1-3
Dnia 27 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy pod przewodnictwem wodzireja. W zabawie brały udział wszystkie klasy 1-3, więc na sali było kolorowo, głośno i bardzo radośnie.Dzieci przebrane były w różnorodne stroje- można było spotkać księżniczki, superbohaterów, zwierzątka, czarodziejów i wiele innych niesamowitych postaci. Każdy wyglądał wyjątkowo i z dumą reprezentował swoją postać.Zabawy i tańce prowadzone przez animatora angażowały każdego ucznia -nikt się nie nudził, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Bal karnawałowy był świetną okazją do wspólnej zabawy i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Innowacja pedagogiczna Matematyka po angielsku
W okresie od września do grudnia chętni uczniowie klas 5B i 5C uczestniczący w innowacji pedagogicznej Matematyka po angielsku opartej na metodzie CLIL brali udział w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których łączyli naukę matematyki z wykorzystaniem języka angielskiego. W tym czasie realizowane były zagadnienia: liczby i działania,własności liczb naturalnych, ułamki zwykłe, figury na płaszczyźnie. Uczniowie poznawali i utrwalali słownictwo matematyczne w języku angielskim, uczyli się rozumieć polecenia oraz rozwiązywać zadania matematyczne formułowane w języku obcym. Zajęcia stanowią uzupełnienie i utrwalenie treści realizowanych na lekcjach matematyki i będą kontynuowane w kolejnych miesiącach roku szkolnego.
Lekcja wf poznajemy różne aktywności.
🎳🎮 Świetna zabawa w Krakowie! 🎮🎳Uczniowie klas 4c, 5c i 6a spędzili fantastyczny czas w Forum Fun&Food w Krakowie dzięki zaproszeniu od Fundacji Edukacji Obywatelskiej OliEdu 💙Kręgle, bilard i automaty dostarczyły mnóstwo emocji, uśmiechów i dobrej energii! Taki aktywny dzień to najlepszy sposób na integrację i wspólne chwile 😍
Winter Stories
Uczniowie klasy 5b w ramach zajęć z języka angielskiego Future4Me przygotowywali się do ferii czytając zimowe opowieści. Uczniowie czytali różne historyjki związane z okresem zimowym, dowiadywali się jak bohaterowie historyjek spędzali zimowy czas, poznali wiele zimowych zabaw i aktywności na świeżym powietrzu, a zwieńczeniem pracy było wykonanie przez nich komiksów na podstawie przeczytanych historii.
Z wizytą w filharmonii- klasa Ia i Ib
Dnia 26 stycznia uczniowie klas Ia i Ib odwiedzili Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, gdzie obejrzeli jeden ze spektakli z cyklu „ Bajki Muzyką Pisane” noszący tytuł „Burza, która szukała drogi”. Była to muzyczna opowieść przez uczucia, poświęcona- ich rozpoznawaniu, nazywaniu oraz oswajaniu poprzez dźwięk i rytm. Spektakl poprowadził dzieci w świat złości- emocji gwałtownej, intensywnej, ale czasami również potrzebnej. W czasie koncertu słychać było instrumenty perkusyjne, których dźwięki nadały opowieści rytm. Widowisko pokazało, że złość można wyrazić zarówno w sposób bezpieczny, jak i twórczy.
Po zakończeniu koncertu każda z klas wykonała sobie pamiątkowe zdjęcie ze wspaniałymi artystami, którzy przyczynili się do wystawienia tej pięknej muzycznej opowieści.
Wizyta w filharmonii okazała się dla młodych słuchaczy nie tylko nauką, ale również wyjątkowym przeżyciem muzycz
Zajęcia kreatywne w klasie 1c
W klasie 1c zamiast zwykłej lekcji plastyki odbyły się przygotowania do zbliżającego się balu karnawałowego. Uczniowie z zapałem tworzyli maski karnawałowe, używając farb, ozdobnych piór i wyobraźni bez żadnych ograniczeń.
5
Zabawa karnawałowa w naszej szkole
W czwartkowe popołudnie 22 stycznia odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-8. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową salę dyskotekową. Chętni uczniowie pod nadzorem pani Katarzyna Dyrdy zaangażowali się w przygotowanie sali;dekorowali salę kolorowymi balonami, błyszczącymi ozdobami i mrugającymi światełkami i dzięki temu stworzyli wystrój, który zachęcał do szampańskiej zabawy.
Klasa 1b- warsztaty edukacyjne pt. „Akademia Kropelki”
Dnia 23 stycznia uczniowie klasy Ib uczestniczyli wwarsztatach edukacyjnych pt. „Akademia Kropelki, które odbyły się w Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Scenariusz warsztatów zgodny jest z założeniami przyjętymi w podstawie programowej dla edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji przyrodniczej. W czasie zajęć dzieciom zostały przybliżone zagadnienia związane z ochroną najbliższego środowiska, a w szczególności zasobów wodnych. Uczniowie nauczyli się szacunku dla przyrody i zwiększyli świadomość ekologiczną. Zostali zapoznani z problematyką uzdatniania wody oraz nauczyli się jak ją szanować i racjonalnie z niej korzystać. Dzieci mogły wykazać się różnorodną aktywnością, biorąc udział w grach dydaktycznych, a także wykonując zadania w grupie. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe bidony i materiały edukacyjne związane z omaw
Wycieczka klasy 1c do Teatru Groteska
Dnia 9 stycznia klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Teatru Groteska na spektakl pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Przedstawienie opowiadało o losach skarpetek, które uciekły z pralki i postanowiły przeżyć wielkie przygody – dokładnie tak, jak w książce Justyny Bednarek.Każda skarpetka była innym bohaterem i miała własny, bardzo skarpetkowy charakter . Ich historie były nie tylko śmieszne, ale też mądre, bo między żartami pojawiały się życiowe lekcje i morały, np. o odwadze, przyjaźni i wierze w siebie (nawet jeśli jest się tylko skarpetką!).Spektakl bardzo nam się podobał, dużo się śmialiśmy i zgodnie uznaliśmy, że od teraz będziemy lepiej pilnować swoich skarpetek, bo nigdy nie wiadomo, czy nie planują kolejnej przygody.

Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych













