24 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
Uczniowie mogli poczuć się jak w teleturnieju "jeden z dziesięciu" i wygrać ciekawe nagordy.
24 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
Uczniowie mogli poczuć się jak w teleturnieju "jeden z dziesięciu" i wygrać ciekawe nagordy.
15 marca odbył się etap wojewódzki konkursu matematycznego Krakowska Matematyka. Do tego etapu przygotowywali się Olga Mitręga z klasy 5c i Aleksander Stępniewski z kl. 5b, który został finalistą konkursu.Gratulujemy!
Miło nam poinformować, że w eliminacjach miejskich do 45 Ogólnopolskiego Turnieju BRD nasza drużyna
z Grupy I (10-12 lat) w składzie : Lena Olek kl.6A, Natalia Kulisa kl.6A, Franciszek Straszak kl.6A, Michał Kasprzak kl.6A
zajęła wysokie III miejsce
Gratulujemy !!!
Dziękujemy również uczniom z Grupy II (pow.12 lat) w składzie: Jan Świder kl.7A, Damian Roner kl.7A, Szymon Kaczówka 7A, Karol Oleschko 7A
za udział w eliminacjach !
Wielką radość przyniosła nam wiadomość o przyjęciu naszego wniosku dotacyjnego w Programie wsparcia samorządów uczniowskich #SU-w-ak. Uczniowski projekt „Strefa RelakSU" – spodobał się komisji weryfikacyjnej i otrzymał dotację w wysokości 1370,00 złotych. W maju rozpoczniemy realizację projektu. Szczegóły wkrótce !
W ostatnim czasie w ramach programu #Ogarniam życie kl. 7 A odwiedziła Niepubliczną Szkołę Podstawową Specjalną im. Unicef przy ul. Topografów 11 w Krakowie. Szkoła ta stanowi instytucję, z którą podjęliśmy współpracę w ramach projektu. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać się, zintegrować i pobawić. Wydarzenie to było niezwykle ważne i budujące zarówno dla uczniów NSPS, jak i dla uczniów kl. 7 A, którzy z niezwykłą łatwością weszli w kontakt z nowo poznanymi kolegami i koleżankami. Nasi uczniowie wykazali się ogromną życzliwością, otwartością i kreatywnością, doświadczając przy tym ogromu radości. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!
Fot. Paulina Szłapak
Miło nam poinformować, że w międzyszkolnym konkursie WIELKANOCNA PISANKA nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
1 miejsce - OLIWIA SKOWROŃSKA-CHUDY z klasy 1a
Wyróżnienie - WIKTOR i DOMINIK KALEMBA z klasy 3a
Gratulujemy !
W naszej szkole w ramach projektu pn. "Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy- Pakiet Edukacyjny" odbywały się zajęcia koła fotograficznego. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań sztuką fotograficzną oraz nabywanie umiejętności fotografowania.
Pierwsze zajęcia rozpoczęliśmy od zaznajomienia się z sprzętem fotograficznym na przestrzeni lat, wykonywania zdjęć– aparatem fotograficznym, telefonem komórkowym, tabletem. Zapoznaliśmy się również z programem komputerowym do obróbki zdjęć. Uczestnicy odbyli plenery fotograficzne na ternie szkoły i okolicy.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Gigathonie! To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności programistyczne i zawalczyć o wyjątkowe nagrody, których głównym sponsorem została firma Komputronik 🏆
Co jest do wygrania?
🎮 Konsola Microsoft Xbox Series X
📱 telefony, tablety, akcesoria marki Samsung,
🎓 obozy i kursy programistyczne
📖 pakiety książek ufundowane przez wydawnictwa HarperCollins i Helion
Kto może wziąć udział?
👉 Kategoria 7-9 lat (Minecraft)
👉 Kategoria 10-12 lat (Scratch)
👉 Kategoria 13-15 lat (Python, C#, C+ +)
👉 Kategoria 16-18 lat (Python, C#, C+ +)
Jakie są etapy konkursu?
Zapisy właśnie wystartowały i trwają aż do końca I etapu, który odbywa się od 6 do 26 maja. Kolejne dwa etapy odbędą się po wakacjach. Finał, który ma charakter stacjonarny zaplanowany jest na koniec listopada 2024 roku w Warszawie.
W tym roku konkurs został rozszerzony również o rywalizację międzyszkolną Gigathon School Challenge, gdzie każdy zapisany uczestnik zdobywa punkty dla naszej szkoły!
Więcej szczegółów i formularz zapisowy znajdziecie pod linkiem: http://info.gigathon.pl/edu
Zgodnie z Komunikatem Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w dniach od 20 kwietnia do 26 kwietnia 2024 r. na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.Szczepionka zrzucana będzie z samolotów oraz wykładana ręcznie. Dawkę szczepionki stanowi przynęta o stałej konsystencji w postaci krążka lub kostki koloru brązowo-zielonego do brązowego o intensywnym zapachu rybnym zawierająca wewnątrz blister aluminiowo-plastykowy wypełniony zawiesiną koloru pomarańczowego do czerwono-fioletowego.
ZALECENIA:
1/prosimy nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki;
2/przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny;
3/każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii;
4/w okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.
W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień prosi się wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom. Szczegółowych informacji udzielają Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie i Powiatowe Inspektoraty Weterynarii.
Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. akcji szczepień znajduje się na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii: http://www.wiw.krakow.pl/.
Powered by aSc EduPage