• Aktualności 2021/22

Ogłoszenie wyników konkursu ,, Wędrówka po świecie zawodów "

Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie z Projektu ,, Wędrówka po świecie zawodów" , którym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej - kolaż - przedstawiającej zawód w kierunku którego kształcą Krakowskie szkoły branżowe i techniczne. Dziękujemy za udział w konkursie, poniżej zamieszczamy wyniki.

1 miejsce Krzysztof Solarz gr.0

2 miejsce Kaja Mazur gr.2

3 miejsce Aniela Andriejew gr.1

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i dziękujemy za udział.

Konkurs plastyczny - I edycja programu "Wędrówka po świecie zawodów"

"Z ekologią na TY"

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Z ekologią na Ty". Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 ( Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).

Plakat-13.09.pdf

Wyniki konkursu "Kreatywanie zmalowana kanapka"

1 miejsce  Pola Pawlik lat 6

2 miejsce :  Leon Rzewucki lat 4

3 miejsce Kamila Goczał lat 6

Wizyta policjanta w przedszkolu 28.09.2021r.

Nasze przedszkole odwiedził policjant. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Galeria zdjęć - KLIKNIJ!

Wycieczka do Alpacahome w Krzyszkowicach.

Dnia 24.09.2021r dzieci z grupy I i II wyruszyły na wycieczkę do Alpacahome w Krzyszkowicach. Można było zaznać towarzystwa słodkich alpak które dzieci mogły dokarmiać, ale również spędzić czas w bardzo przyjemnym miejscu wśród drzew, zieleni, w sielskim klimacie przy drewnianej stodole. Dzieci miały zapewnione atrakcje jak plac zabaw, boisko, dużo zabawek podwórkowych, ale też do zabawy w środku.

Galeria zdjęć - KLIKNIJ!

Spektakl Teatru Skrzat z Krakowa „O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach”

W dniu 10.09.2021r gościliśmy w przedszkolu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentowali Dzieciom ciekawy i barwny spektakl „O babci, krasnoludku i kolorowych kulkach.” Nastał czas jesiennych chłodów. Wszyscy przygotowują się do nadejścia zimy. Zwierzątka gromadzą zapasy a ludzie ciepłą odzież. Tytułowa bohaterka babcia Danusia, z wielkim oddaniem dzierga na drutach ciepły szalik i czapkę dla swej ukochanej wnusi. W jej przytulnym domku pojawia się przesympatyczny, a zarazem bardzo ciekawski krasnal, który pragnie dowiedzieć się, do czego służą kolorowe „kulki” wełny. Gdy babci udaje się zaspokoić ciekawość małego przyjaciela, przychodzi jej do głowy pomysł aby zrobić dla krasnalka czerwony, milutki kubraczek na zimę. I tak też się dzieje. Do wartkiej akcji wiele humoru wnosi również psotny kotek i myszka, którzy harcują pod nieobecność babci. Dzieci były zachwycone oglądając figle tych miłych zwierzątek, a chichotom nie było końca. Mamy nadzieję, że spektakl Teatru Skrzat uzmysłowił Dzieciom, jak ważny dla ich zdrowia jest trafny dobór garderoby w okresie jesienno-zimowym. Dziękujemy Aktorom serdecznie za kontakt z żywym słowem, który jest niezwykle ważny w procesie edukacji. Czekamy na kolejne spektakle.

Galerai zdjęć : KLIKNIJ!

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkolaki biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Emocja", który skupiony jest na wspieraniu rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci.