•  Kolejna akcja "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"
        • Kolejna akcja "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

• 07.02.2021 13:41
        • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji  "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki" .

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych pojemników w szkole.

Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla zwierzaków ze schronisk.  Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do ich misek.

WAŻNE! Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli nigdy wcześniej nienapełniane.

CZY WIESZ ŻE:

• Produkcja nowego tuszu pochłania nawet 3 litry ropy naftowej?

• Kartridże w dużej mierze są skonstruowane z tworzyw sztucznych, dlatego rozkładają się od 100 do nawet 1000 lat!

• Rocznie w Polsce kupuje się ok. 4 milionów różnego rodzaju wkładów do drukarek. Jakby ułożyć wkłady do drukarek kupione przez Polaków w ciągu roku, jeden za drugim, wyznaczyłyby trasę o długości ok. 400 km! To tyle, ile z Warszawy do Zakopanego.

• Zaledwie ok. 15% zużytych tuszów do drukarek trafia do recyklingu. Bazując na powyższym przykładzie to mniej więcej tyle, ile wynosi trasa z Torunia do Bydgoszczy, czyli przysłowiowy „rzut piernikiem”. Pozostałe tusze trafiają na zwykłe wysypiska śmieci lub do lasów i zanieczyszczają środowisko.

• Problem z wyrzucaniem zużytych tuszów jest globalny! W całej Europie Zachodniej 90% z ponad 100 milionów wkładów atramentowych i wkładów z tonerem do drukarek i faksów trafia do śmieci, chociaż można je przetworzyć i ponownie wykorzystać. To znaczy, że w 2 lata można by z nich ułożyć trasę wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego – wzniesionego od Korei aż po Pustynię Gobi!

• Nie wszystkie śmieci muszą trafiać do kosza i na wysypisko. Większość odpadów można poddać recyklingowi, czyli odzyskać surowce, z których są zbudowane i ponownie je wykorzystać w produkcji. Stanem idealnym byłoby, gdyby recykling stanowił zamknięty obieg. W przypadku zużytych tuszów jest to niemal do osiągnięcia!

Link do akcji:  kliknij tutaj!!!

• 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -  Wielkie brawa dla naszych wolontariuszy!
        • 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Wielkie brawa dla naszych wolontariuszy!

• 02.02.2021 17:28
        • W tym roku odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym zbierano fundusze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tradycyjnie nasi uczniowie również zaangażowali się w zbiórkę i zebrali w swoich Eskarbonkach:

3 500,00 zł - Leon Perucki
          3 030,00 zł - Aleksandra Pabiś
          1 500,00 zł - Nadia Tobaben

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie dla WOŚP poprzez Eskrabonki Leona, Nadii i Aleksandry.

Dodatkowo w dniu finału 31 stycznia 2021 Leon Perucki zebrał do puszki na ulicach Krakowa 1224,39 zł, w tym czasie przeszedł 16,5 km po naszym pięknym mieście.
          Ponadto wziął udział w biegu dla WOŚP Policz się z cukrzycą, przebiegając 6 km, po zakończonym biegu został zaproszony do Rozgrzewka z #Pho3nixDlaWOSP - bieg po 1 mln!, oczywiście dołączył, bieg i rozgrzewka to dodatkowe 460 zł

Łączna kwota jaka została zebrana przez naszych wolontariuszy - 9 714,39

Brawa dla naszych wolontariuszy!

Cały czas trwa jeszcze akcja (do 7 lutego) #Pho3nixdlaWOSP w którą włączyła się również nasza szkoła.

LINK DO AKCJI - kliknij tutaj!!!

Każde 10 punktów, które dziecko zdobędzie na platformie z filmami z ćwiczeniami zamieniamy na 1 zł, która trafi na konto WOŚP.

Dziękujemy bardzo i zachęcamy do udziału!!!
        • Zbiórka dla Fundacji Psie Pole

• 09.12.2020 11:35

• Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w zbiórce na rzecz podopiecznych Fundacji Psie Pole. Zebrane dary rzeczowe pomogą w polepszeniu bytu porzuconych i niechcianych zwierząt. Trudny okres, w którym teraz wszyscy się znajdujemy, nie sprzyja zbiórkom i powoduje wiele komplikacji w życiu codziennym, jednak zwierzęta potrzebują nas tu i teraz. Dlatego prosimy Państwa o pomoc i wsparcie.

Do 31 grudnia zbieramy w holu szkoły i przedszkolu:
          karmę (suchą i mokrą) dla psów i kotów;
          - koce, ręczniki, poszwy, prześcieradła,
          legowiska;
          - odżywki i suplementy;
          - środki czystości.

• Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• 09.12.2020 09:06

• Moi Drodzy w tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się również onilne. Już dzisiaj możesz zostać częścią Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie i zaczniesz korzystać ze wszystkich możliwości, które dla Ciebie przygotowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

1. Aby się zapisać jako wolontariusz Kliknij tutaj!!!

2. E-skarbonka którą założył Leon Perucki - uczeń klasy 8a Zapraszam do udziału w akcji.