STRÓJ KOBIECY Z XVII WIEKU
Nasza uczennica klasy VIa Nadia Młotkowska własnoręcznie wykonała strój kobiecy wzorowany na XVII-wiecznych sukniach. Gratulujemy pięknego wykonania!
STRÓJ KOBIECY Z XVII WIEKU
Nasza uczennica klasy VIa Nadia Młotkowska własnoręcznie wykonała strój kobiecy wzorowany na XVII-wiecznych sukniach. Gratulujemy pięknego wykonania!
Miło nam poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Mój bożonarodzeniowy anioł, organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze w Krakowie - Klub Tyniec, w kategorii wiekowej 13-14 lat,uczennice Sara Kozłowska i Maja Szponder z klasy VII a zajęły II miejsce,w kategorii wiekowej 11-12 lat uczennice Olga Mitręga i Emilia Chojnecka z klasy V c zajęły II miejsce, uczeń Kacper Fiust z klasy VI b zajął III miejsce, a w kategorii wiekowej 9-10 lat, uczennica Aleksandra Halesiak z klasy IV b otrzymała wyróżnienie.Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 1 marca 2024.Na konkurs wpłynęło 647 prac
6 marca 2024 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej mogli bliżej poznać specyfikę pracy logopedy, zmierzyć się z zagadkami logopedycznymi i przy okazji trochę poćwiczyć. To była udana zabawa 😊
Na lekcjach historii klasy piąte przygotowały makiety średniowiecznych miast i wsi. Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z ich pracami :)
Dnia 29.02 kl. 7 A miała przyjemność zapoznać się i zintegrować z uczniami Szkoły Podstawowej nr 132 w Krakowie, która jest naszym partnerem w projekcie #Ogarniam życie. Uczniowie i nauczyciele obu szkół integrowali się poprzez wspólną zabawę, grając w kręgle. Poza aktywnością był też czas na wspólny odpoczynek i rozmowę podczas posiłku. Wierzymy, że po dobrej integracji będziemy razem w stanie wiele zdziałać w ramach projektu!
Od początku roku szkolnego klasa 2C aktywnie bierze udział w zbieraniu łańcuszków czytelniczych. Za każdą przeczytaną książkę uczeń dostaje jedno koluszko z których tworzy łańcuszek czytelniczy. Najdłuższe łańcuszki w naszej klasie stworzyły 4 dziewczynki, które zostały wyróżnione i otrzymały drobne upominki.
Klasa 2C wypożyczyła w tym semestrze najwięcej książek z biblioteki ze wszystkich klas w naszej szkole.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
29.02 w klasie 2C został przeprowadzony klasowy konkurs z tabliczki mnożenia. Trzech uczniów otrzymało tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i w najbliższym tygodniu zmierzy się z najlepszymi uczniami z innych drugich klas. Serdecznie gratulujemy!
W 2C zorganizowany został teatrzyk pacynek. Dzieci przygotowały swoje krótkie role oraz stworzyły na lekcjach przepiękne pacynki.
Drogie Mieszkanki, drodzy Mieszkańcy
Zostało już tylko kilka dni, aby zgłosić propozycje zadań w ramach tegorocznej w 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Projekty realizowane w ramach budżetu obywatelskiego mają pozytywny wpływ na rozwój osiedli, dzielnic jak i całego miasta. Pozwalają budować poczucie sprawczości wśród Krakowianek i Krakowian, dzięki innowacyjnym oraz wartościowym inicjatywom realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego nasze miasto stale się rozwija.
Zgodnie z harmonogramem procesu zgłaszanie projektów trwa do 1 marca 2024 roku.
Zachęcamy Wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek oraz na to czy legitymują się krakowskim meldunkiem, do złożenia projektu poprzez stronę: https://budzet.krakow.pl/
Zmiany, które możemy obserwować w Krakowie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Krakowa to zasługa zaangażowanych mieszkańców.
"Wyprawka Czytelnicza w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek.
Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawkę Czytelniczą: książkę ,,Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak oraz przewodnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Publikacje te przygotowane przez Instytut Książki w ramach trzeciego etapu kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek” umożliwiają bezpłatny dostęp do mądrych i atrakcyjnie wydanych książek. Celem akcji jest rozbudzenie w pierwszoklasistach zamiłowania do czytania już od najmłodszych lat, zachęcenie rodziców i opiekunów do wspólnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, jak również przypomnienie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju człowieka. Przekazanie Wyprawki Czytelniczej przez Dyrekcję szkoły zostało poprzedzone zajęciami wprowadzającymi w lekturę otrzymanej książki. Na wstępie uczniowie wysłuchali pierwszego rozdziału książki ,,Wnuczka antykwariusza”, a następnie w nawiązaniu do przeczytanych treści pracowali wspólnie w trakcie zajęć aktywizujących - tworząc drzewo ze swoimi imionami oraz uzupełniając własne drzewa genealogiczne, które dały wstęp do dyskusji o historiach rodzin. Nie zabrakło również rozmów o bohaterach i przeczytanych wydarzeniach - dzieci wykazały się świetną uwagą pamiętając nawet najdrobniejsze szczegóły. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści próbowali rozwikłać zagadkę zamykającą pierwszy rozdział, jednakże najlepszym rozwiązaniem będzie przeczytanie całości- zatem życzymy wielu ciekawych chwil z książką w ręku.
Powered by aSc EduPage