W tym semestrze klasy piąte wykonały piękne makiety średniowiecznych miast i wsi. Wszystkich serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pracami, które zostały porozkładane na korytarzach szkolnych.
Aktualności
Makiety średniowiecznych miast i wsi okiem klas piątych
- 28.04.2025
- 13
Dzień Ziemi – wyjazd klas szóstych do Cogiteonu
- 27.04.2025
W piątek, 25 kwietnia 2025 r., uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu z okazji Dnia Ziemi w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon.
W programie znalazła się prelekcja „Czy na Ziemi najważniejsza jest... ziemia?”, którą poprowadził Bartosz Stramowski – ichtiolog i inżynier ekosystemów wodnych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. skąd wzięła się woda na naszej planecie, jakie znaczenie ma dla życia i czy jej zasoby są naprawdę nieograniczone.
Po prelekcji uczniowie obejrzeli film dokumentalny „Do ostatniej kropli” w reżyserii Ewy Ewart. Film ukazuje los rzek na świecie oraz działania ludzi walczących o ich ochronę, podkreślając, jak istotne jest dbanie o wodne ekosystemy.
To wyjątkowe wydarzenie było dla naszych uczniów okazją do refleksji nad troską o środowisko i odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów naturalnych.
2
Warsztaty RoboTim
- 27.04.2025
Uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach naukowych w dwóch kategoriach fizyka dla smyka i chemia dla laika. Uczniowie Podczas zajęć majsterkowali i tworzyli różne konstrukcje z wykorzystaniem takich materiałów jak: papier, karton, drewno czy plastik.
Dzieci poznały jak działa napęd w łodzi i zbudowały łodzie. Dowiedziały się o polimerach i ich zastosowaniu. Nasi mali chemicy tworzyli masę sensoryczną. Mali fizycy wybrali się na ryby i zbudowali wędkę z kołowrotkiem. Ponadto podczas zajęć uczniowie pokonali siłę grawitacji , czyli zbudowali rakiety.
Wszyscy dużo się nauczyli i bawili się cudownie.
22
ZAJĘCIA MALARSKIE W PICGASSO KRAKÓW- KLASA 3B
- 27.04.2025
Dnia 24 kwietnia klasa 3b wraz z wychowawczynią oraz Panią Ludmiłą wybrała się do PIGCASSO KRAKÓW-kreatywnego studia malarskiego. Dzieci tworzyły obrazy na płótnie według własnego pomysłu, wybierając swoje ulubione kolory. Wykorzystały do tego również sesje malowania FLUO, która zapewniła niesamowite wrażenia wizualne. Dzieci malowały farbami, które ożywają pod wpływem światła ultrafioletowego, tworząc zaskakujące efekty. Tworzyły unikalne obrazy, które świecą w ciemności. Uczniowie byli zachwyceni wystrojem wnętrza studia, w którym wszystko dookoła było kolorowe i pochlapane farbami. W czasie tych zajęć dzieci miały możliwość przeżycia niezapomnianych doświadczeń artystycznych, jak również mogły wyrazić swoją kreatywność oraz pomysłowość. Na zakończenie i pamiątkę każdy uczestnik zabrał swój obraz do domu. Wszystkie prace były piękne i godne uwagi.
19
Turniej piłkarski - Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku
- 27.04.2025
U10 i U12 - dwie drużyny reprezentowały szkołę w turnieju piłkarskim - Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku. Dużo emocji, zaangażowania i piękna gra.
20
DZIEŃ TRADYCJI WIELKANOCNYCH
- 20.04.2025
- 20
ŻYCZENIA
- 16.04.2025
Cukierku, ty łobuzie
- 17.04.2025
Klasa 1c poznała lekturę Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” . Pierwszoklasiści doskonale znają treść lektury, co potwierdzili tworząc wspaniałe gry planszowe oraz kompozycje przestrzenne nawiązujące do wydarzeń z książki.
Przygody Cukierka zainspirowały uczniów do stworzenia Drzewka radości.
Na koniec okazało się, że każdy z nas może być twórcą. Pierwszoklasiści wymyślili i pięknie opowiedzieli własne, prześlicznie ilustrowane opowieści -Przygody Kota w tarapatach.
1c lubi czytanie!
11
Przedstawiciele naszej szkoły na największej lekcji edukacyjnej w Polsce – „Akcja RELacja – HejTY reaguj!”
- 16.04.2025
15 kwietnia uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym – „Akcja RELacja – HejTY reaguj!”, które odbyło się w TAURON Arenie Kraków. Blisko 8000 osób jednogłośnie wyraziło sprzeciw wobec hejtu. Była to największa lekcja edukacyjna w historii, gromadząca tysiące młodych ludzi z Krakowa i okolic. Jej celem było wsparcie nastolatków w przeciwdziałaniu zjawisku hejtu i cyberprzemocy.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację #DOBRYhasztag i stanowiło część ogólnopolskiej kampanii przeciwko przemocy słownej w sieci. Program wydarzenia powstał we współpracy z psychologami i został przygotowany w formule nowoczesnego show – tak, aby trafić do młodzieży i zaangażować ich uwagę w ważne, często trudne tematy.
Podczas lekcji uczestnicy wydarzenia mieli okazję wcielić się w różne role – zarówno ofiar, jak i sprawców hejtu – dzięki czemu mogli lepiej zrozumieć mechanizmy przemocy słownej oraz jej bolesne konsekwencje. W wydarzeniu wzięli udział także znani influencerzy, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i zachęcali do reagowania na przemoc w Internecie.
Dziękujemy organizatorom za stworzenie wartościowej przestrzeni edukacyjnej!
2
KONSULTACJE SPOŁECZNE
- 15.04.2025