Strona główna
ZAJĘCIA MALARSKIE W PICGASSO KRAKÓW- KLASA 3B
Dnia 24 kwietnia klasa 3b wraz z wychowawczynią oraz Panią Ludmiłą wybrała się do PIGCASSO KRAKÓW-kreatywnego studia malarskiego. Dzieci tworzyły obrazy na płótnie według własnego pomysłu, wybierając swoje ulubione kolory. Wykorzystały do tego również sesje malowania FLUO, która zapewniła niesamowite wrażenia wizualne. Dzieci malowały farbami, które ożywają pod wpływem światła ultrafioletowego, tworząc zaskakujące efekty. Tworzyły unikalne obrazy, które świecą w ciemności. Uczniowie byli zachwyceni wystrojem wnętrza studia, w którym wszystko dookoła było kolorowe i pochlapane farbami. W czasie tych zajęć dzieci miały możliwość przeżycia niezapomnianych doświadczeń artystycznych, jak również mogły wyrazić swoją kreatywność oraz pomysłowość. Na zakończenie i pamiątkę każdy uczestnik zabrał swój obraz do domu. Wszystkie prace były piękne i godne uwagi.
Turniej piłkarski - Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku
U10 i U12 - dwie drużyny reprezentowały szkołę w turnieju piłkarskim - Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku. Dużo emocji, zaangażowania i piękna gra.
20
Cukierku, ty łobuzie
Klasa 1c poznała lekturę Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” . Pierwszoklasiści doskonale znają treść lektury, co potwierdzili tworząc wspaniałe gry planszowe oraz kompozycje przestrzenne nawiązujące do wydarzeń z książki.
Przygody Cukierka zainspirowały uczniów do stworzenia Drzewka radości.
Przedstawiciele naszej szkoły na największej lekcji edukacyjnej w Polsce – „Akcja RELacja – HejTY reaguj!”
15 kwietnia uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym – „Akcja RELacja – HejTY reaguj!”, które odbyło się w TAURON Arenie Kraków. Blisko 8000 osób jednogłośnie wyraziło sprzeciw wobec hejtu. Była to największa lekcja edukacyjna w historii, gromadząca tysiące młodych ludzi z Krakowa i okolic. Jej celem było wsparcie nastolatków w przeciwdziałaniu zjawisku hejtu i cyberprzemocy.
SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY
14.04.25 rozpoczął się kiermasz świąteczny i potrwa do 16.04.25. Zapraszamy na drobne zakupy przedmiotów gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie: oryginalne ozdoby wielkanocne, pisanki, kurczaczki, ,a także przepyszne ciasta, babeczki i ciasteczka. Wszystko zostało wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.
DRZEWKO EMAUSOWE - PROSIMY O POZYTYWNE REAKCJE !
Szanowni Państwo,
klasa 2a bierze udział w konkursie drzewka emausowego on-line. Praca konkursowa została opublikowana w albumie na profilu Oddziału Organizatora - Dom Zwierzyniecki/Muzeum Krakowa, na portalu Facebook i poddana jest głosowaniu użytkowników tego portalu.
Laureatami konkursu zostaną uczestnicy, których prace otrzymają największą łączną liczbę pozytywnych reakcji (emotikon: lubię to!, super, ha ha, wow, trzymaj się).
„Wyprawa w czasie” – klasa 6 a odkrywa tajemnice krakowskich fortów
Dlaczego wokół Krakowa wybudowano tyle fortów?
Czego bali się Austro-Węgrzy i przed kim chcieli chronić miasto?
Czy forty to tylko puste mury, czy może wciąż kryją w sobie tajemnice?
Na te pytania – i wiele innych – uczniowie klasy 6 a spróbowali znaleźć odpowiedzi podczas wyjątkowej wyprawy historycznej.
SEZON TURYSTYCZNY ROZPOCZĘTY!
Szkolne Koło Turystyczne rozpoczęło sezon turystyczny 05.04. 2025r. na Maciejowej w Gorcach. Grupa 28 uczestników z klas od 1 do 7 wraz z opiekunami, na czele z panią dyrektor Barbarą Raputą, panią Esterą Czubą, Pauliną Szłapak i przewodnikiem Małgorzatą Dąbrowska wyruszyła z Rabki Słonego czarnym szlakiem do bacówki na Maciejowej. Pogoda była chłodna i pochmurna, ale na szczęście bezdeszczowa. Na niebie mogliśmy oglądać spektakl kłębiących się chmur, które od czasu do czasu przecinały ostre promienie słońca. Cała grupa dzielnie wspięła się najpierw na piękną, rozległą polanę, z której rozpościerał się widok na pasma Beskidu Wyspowego i Beskidu Średniego, by wkrótce dotrzeć do wypełnionej turystami bacówki na Maciejowej. Przed bacówką zobaczyliśmy krokusy! Najważniejszy w bacówce był ciepły posiłek i wbicie pieczątki do książeczki GOT. Po godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powro
Wyniki VI edycji konkursu InstaLogik 2024/2025
Miło nam poinformować o końcowych wynikach VI edycji konkursu InstaLogik 2024/2025:
Oleksandr Pekarskyi klasa 4 (4C) Laureat III miejsca
Aleksander Stępniewski klasa 6 (6B) Laureat I miejsca. Najlepszy wynik w delegaturze Kraków-Podgórze
Kacper Fiust klasa 7 (7B) Laureat III miejsca
Michał Kasprzak klasa 7 (7A) Finalista na szczeblu ogólnopolskim
Akademia Kropelki
W czwartek 3 kwietnia klasa 3 c uczestniczyła w warsztatach ekologicznych podczas których w atrakcyjny sposób zostały przybliżone im zagadnienia związane z wodą i dbaniem o jej zasoby
7
Klasa 3c w GoJump
Wyjazd klasy 3C do GoJump i GoKids w ramach nagrody za zebrane punkty na ClassDojo.
12
KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE
Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w Programie KRAKOWSCY UCZNIOWIE RATUJĄ ŻYCIE, mającym na celu realizację szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów. W tym roku szkoleniem objęci są uczniowie klas czwartych, szóstych oraz ósmych.
29
Klasa 1c sadzi wiosenne kwiaty
20 marca klasa 1c poszukiwała zwiastunów wiosny. Widzieliśmy młodą trawkę, słyszeliśmy śpiew ptaków, czuliśmy zapach wiosny.
Poszukiwania były bardzo przyjemne i radosne. Niestety nie znaleźliśmy w okolicy szkoły wiosennych kwiatów.
Pierwszoklasiści wpadli na świetny pomysł: Tuż przy szkole trzeba zasadzić wiosenne kwiaty.
Szkolny konkurs plastyczny pt. 1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego
Miło nam poinformować, że w szkolnym konkursie plastycznym pt.1000-lecie koronacji Bolesława Chrobrego uczniowie zajęli następujące miejsca:
Kategoria Klasy IV-VIII:
I miejsce: Aleksander Stępniewski 6b
II miejsce: Antoni Wąs 6a
III miejsce: Maksym Antipov 7b
Wyróżnienie: Amadeusz Bąk 7a
Kategoria Klasy I-III:
Godziny dzwonków
Wtorek 08.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych