• Klasy czwarte na szlaku Orlich Gniazd

Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami udali się szlakiem Orlich Gniazd. W czasie tej wyprawy zwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu, Gród Królewski na górze Birów. W scenerii zamkowych ruin dzieci piekły kiełbaski. Niezapomnianym też był pobyt na Pustyni Błędowskiej.

Wyjątkowo sprzyjała nam złota polska jesień i urodzaj czerwonych muchomorów w lasach wokół Pustyni, dodając i podkreślając piękno krainy białych skał i znajdujących się tam warowni. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z naszej wyprawy.

Wyjazd dofinansowany został z budżetu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu Wyciągamy dzieci z depresji covidowej”

• Wycieczka klasowa 2b

• Tak szczęśliwych uczniów klasy 2b jeszcze nie było!

Piękna pogoda, niesamowity jesienny krajobraz, dobre towarzystwo i świetna zabawa. Cóż więcej potrzeba?

18 października nasza klasa wybrała się na leśną grę terenową- po ukrytych w leśnych zakamarkach wskazówkach, dotarliśmy do celu- łąki, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko.  Nie zabrakło leśnych  wyzwań: wspinaczki, zabawy w chowanego,skoków w stertę liści, budowy szałasu czy rzutów do celu żołędziami - wszystko w akompaniamencie szelestu liści, śpiewu ptaków i  okrzyków radości i zaangażowania.

Uczyliśmy się rozpoznawać narzędzia ogrodowe, była okazja do poznawania gatunków drzew i poszukiwań jesieni. Zobaczyliśmy traktor podczas jesiennych prac oraz krowy na pastwisku. Cała masa przyrodniczych atrakcji.Całość przebiegała pod hasłem: sprzątania świata- podczas spaceru udało nam się zebrać trzy worki śmieci.

Oby więcej takich wspólnych chwil.

Kinga DruciakWychowawca 2b

• Spotkanie z wolontariuszem

20 października 2022r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie z wolontariuszem. W tym niezwykłym spotkaniu z Panią Anią z Fundacji PO PIERWSZE CZŁOWIEK uczestniczyli uczniowie klas VIII i VII. Tematem przewodnim spotkania było zagadnienie pt. Kim jest wolontariusz oraz kto może nim zostać. A może oczywiście KAŻDY!

W drugiej części spotkania Pani Ania opowiedziała uczniom, czym dokładnie się zajmuje. Usłyszeliśmy wiele wzruszających historii o problemach i bólu tych często najmniej widocznych - ubogich, ale także o miłości i zaskakującej dobroci innych, którzy chcą pomagać.  Mamy nadzieję, że jako szkolne koło wolontariatu będziemy mogli jeszcze nieraz włączyć się w to dzieło.

Życzymy sobie i Wam, aby hasło Pani Ani POMAGAM bo lubię na długo zostało z naszym szkolnym wolontariatem.

Do następnego spotkania!

Karolina Święs, Julia Litkowska, Karolina Soczek-Holizna

• Ślubowanie  klas pierwszych.
          • Ślubowanie klas pierwszych.

• Dnia 14 października 2022r. odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to rozpoczęło się o godz. 9.00 wystąpieniem Dyrektor Szkoły- Pani Barbary Raputy, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor w towarzystwie wychowawców klas, rodziców, nauczycieli oaz starszych kolegów i koleżanek. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 133 im. Orła Białego w Krakowie. Na  zakończenie wszystkie klasy pierwsze ustawiły się do grupowego zdjęcia z wychowawczyniami i dyrekcją szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe linijki z wydrukowanym napisem „WITAJCIE W SZKOLE” oraz słodki poczęstunek cukierkami.

Kochane Pierwszaki!
            Cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami i życzymy Wam powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonane, że od tej pory, będziecie godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na długo zostanie w Waszej pamięci.

Wychowawczynie:
            kl. I a- Małgorzata Dąbrowska
            kl. I b- Agnieszka Burek
            kl. I c- Karolina Święs

• Europejski Dzień Języków

W  dniach 26-30 września  w naszej szkole odbyły się konkursy i akcje w ramach Europejskiego Dnia Języków.  Jest to międzynarodowe święto, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Uczniowie klas IV-VIII mieli za zadanie wykonać plakat przedstawiający wylosowany wcześniej kraj europejski. Reprezentacje klasowe zmierzyły się w quizie językowym z użyciem kodów QR, które zostały ukryte na terenie szkoły. Zadaniem uczniów było zeskanowanie kodów z ciekawostkami o językach i rozwiązanie krzyżówki.

Klasy I-III obejrzały prezentację o krajach europejskich, rozwiązywały quizy językowe, poznały typowe zwroty w różnych językach, a także przygotowały flagi państw Europyktóre ozdobiły szkolny korytarz.

Chętni uczniowie wzięli także udział w konkursie na portret Królowej Elżbiety II. Dziękujemy za liczne prace, wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

• Klasa 1 w miasteczku komunikacyjnym.

• Wycieczka do Miasteczka Komunikacyjnego w Skawinie. 5 października bieżącego roku wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Miasteczka Komunikacyjnego. Celem wycieczki było utrwalenie pod okiem strażnika miejskiego wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na drodze. Podczas zajęć uczniowie szczególnie zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe,sygnalizację świetlną i różnorodne skrzyżowania.Tego dnia oczywiscie nie mogło również zabraknąć ulubionych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.