• "Wyprawka Czytelnicza w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek.

•  "Wyprawka Czytelnicza w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek.

Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawkę Czytelniczą: książkę ,,Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak oraz przewodnik dla rodziców i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Publikacje te przygotowane przez Instytut Książki w ramach trzeciego etapu kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek” umożliwiają bezpłatny dostęp do mądrych i atrakcyjnie wydanych książek. Celem akcji jest rozbudzenie w pierwszoklasistach zamiłowania do czytania już od najmłodszych lat, zachęcenie rodziców i opiekunów do wspólnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, jak również przypomnienie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju człowieka. Przekazanie Wyprawki Czytelniczej przez Dyrekcję szkoły zostało poprzedzone zajęciami wprowadzającymi w lekturę otrzymanej książki. Na wstępie uczniowie wysłuchali pierwszego rozdziału książki ,,Wnuczka antykwariusza”, a następnie w nawiązaniu do przeczytanych treści pracowali wspólnie w trakcie zajęć aktywizujących - tworząc drzewo ze swoimi imionami oraz uzupełniając własne drzewa genealogiczne, które dały wstęp do dyskusji o historiach rodzin. Nie zabrakło również rozmów o bohaterach i przeczytanych wydarzeniach - dzieci wykazały się świetną uwagą pamiętając nawet najdrobniejsze szczegóły. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści próbowali rozwikłać zagadkę zamykającą pierwszy rozdział, jednakże najlepszym rozwiązaniem będzie przeczytanie całości- zatem życzymy wielu ciekawych chwil z książką w ręku.

• Przedferyjne szaleństwo.

Czy " Zemsta" Aleksandra Fredry w XXI wieku może nadal bawić?

Uczniowie klasy 7a pokazali dzisiaj, że bawi ... i to do łez.

Improwizowany spektakl miały okazję oglądać dzisiaj klasy 7b i 8-  mam nadzieję, że dzięki temu ta obowiązkowa lektura szkolna zapadnie im w pamięć.

Kinga Druciak

• AKCJA WYŚLIJ PĄCZKA DLA AFRYKI

• Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji WYŚLIJ PĄCZKA DLA AFRYKI. Akcja miała na celu pomoc kilkunastu dziełom, które kapucyńscy misjonarze prowadzą w Afryce. Pomóc można było kupując wirtualnego pączka na stronie www.paczek.kapucyni.pl., lub kupując prawdziwego pączka w naszej szkole. Część pączków została zakupiona na kiermasz przez Radę Rodziców, ale talent i chęć pomocy z Pańtwa strony przerósł nasze oczekiwania.  Całkowity dochód wyniósł 1232,50 zł!

W pączkach siła!

• ZIMA W SZKOLE - RELACJA

•  Dzień I - wycieczka do kina, zabawy w parku.

Dzień II - wycieczka do Gokidz- park rozrywki.

Dzień III- wycieczka autokarem do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Dzień IV- wizyta w Bowling House.

Dzień V -wizyta w GoJump.

• Dzień bliźniaka

• W piątek 2 lutego w naszej szkole odbyl się TWIN DAY - Dzień Bratniej Duszy.

Znacie kogoś podobnego do siebie? Macie wspólne pasje i zainteresowania? Nadajecie na tych samych falach? To był Wasz Dzień!

• Bal karnawałowy uczniów klas 1-3

29.01.2024r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w balu karnawałowym, który odbył się na sali gimnastycznej. Dzieci przebrane w fantastyczne stroje księżniczek, wróżek, kotów, piratów, piłkarzy, kościotrupów, rycerzy, jednorożców i wielu innych bohaterów bajek tłumnie przybyły na imprezę. W sali udekorowanej girlandami z wielobarwnych balonów, tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych utworów muzycznych. Tanecznym szaleństwom i popisom karaoke nie było końca, aż zmęczenie wzięło górę i część uczestników końcówkę balu przesiedziała na ławeczkach.

Radosną imprezę muzycznie oprawił dźwiękiem , światłami i dymem pan Jacek Marszałek -tata jednej z uczennic naszej szkoły, któremu składamy najserdeczniejsze podziękowanie, licząc na dalszą współpracę.

W roli wodzireja znakomicie sprawdziła się pani Iwona Sułowska, z drobną pomocą pani Małgorzaty Dąbrowskiej. Z niecierpliwością czekamy na następny karnawał.