Aktualności
Życzenia
- 01.04.2026
Wielkanocne spotkanie klas I-III
- 02.04.2026
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną, czyli w środę 1 kwietnia w naszej szkole odbyły się spotkania świąteczne. Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych klasa 1b i 1c przygotowały występ pt. „ Jak króliczki i kurczaczki rozrabiały w koszyku”. Chodziło oczywiście o koszyczek wielkanocny i jego zawartość. W czasie apelu dzieci ukazały jaka atmosfera pojawiła się w koszyczku wielkanocnym przed świętami. Okazało się, że toczyły się tam ożywione dyskusje, niepozbawione nerwowości. Króliczki narzekały, że nie mają do jedzenia tego, czego lubią najbardziej, kurczakom przeszkadzało to, że w koszyczku jest zbyt ciasno i nie mogą rozpostrzeć skrzydełek i zatańczyć, a pisanki kłóciły się o to, która z nich jest największa i najpiękniejsza. Powstał zatem trudny do wyciszenia harmider. Jednakże na koniec wszyscy się pogodzili i udowodnili, że w czasie świąt nikną wszelkie spory. W czasie przedstawienia uczniowie śpiewali piosenki o tematyce wielkanocnej oraz zatańczyli taniec pt. ”Kaczuszki”.
Na koniec mali artyści złożyli wszystkim świąteczne życzenia.Wesołego Alleluja!!:)
23
Dzień Tradycji Wielkanocnych Klasa 5b
- 01.04.2026
- 15
Ostatni dzień przed przerwą świąteczną upłynął bardzo radośnie. Poza dobrym humorem, nie zabrakło też sporej dawki wody.
Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialna była klasa 5b.
Miłym akcentem tego dnia było wręczenie nagród w konkursie czytelniczym, organizowanym w ramach projketu Narodowego Rozwoju Cytelnictwa 2.0.
Kinga Druciak i Faustyna Kozyro
Pokaz mody EKO-MODA z okazji Dnia Ziemi
- 02.04.2026
Końcem marca uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień pracowali kreatywnie nad projektami ekologicznych strojów wykorzystując resztki niepotrzebnych, zalegających w domu materiałów papierniczych, zniszczonych tekstyliów czy kartonów. Zwieńczeniem prac było niezwykłe wydarzenie – 27 marca odbył się pokaz mody „EKO-MODA”, który przygotowały i poprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego. Szczególną uwagę zwróciły na fakt, że moda to nie tylko wygląd, ale także odpowiedzialność i przypomniały, że szanowanie rzeczy to szanowanie środowiska. W konkursie na najlepszy klasowy projekt zwyciężyła klasa 7a, a II i III miejsca wywalczyły kolejno klasa 7b oraz 4b. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!
24
Wiosenna hodowla roślin w klasach 1a, 1b i 1c
- 02.04.2026
W szkole na Lubostroniu wiosna zawitała już na dobre! W salach klas pierwszych zrobiło się
zielono i pachnąco, a to wszystko za sprawą jednej z lekcji przyrody.
W ostatnim czasie uczniowie klas pierwszych zamienili się w małych ogrodników. W czasie
zajęć założyli własną hodowlę owsa oraz rzeżuchy. Dzieci wspólnie ustaliły procedurę
wysiewu roślin oraz wybrały miejsce do ich optymalnego wzrostu. Uczniowie z dużym
zaangażowaniem wysiewali nasionka, codziennie doglądali i dbali o swoje roślinki, a tym
samym uczyli się, czego rośliny potrzebują do właściwego rozwoju. To była zarówno
ciekawa i cenna lekcja przyrody, jak również nauka cierpliwości i odpowiedzialności.
Dodatkowo w czasie zajęć plastycznych dzieci wykonały ozdoby wielkanocne, którymi
udekorowały swoje wyhodowane roślinki. Tak pięknie ozdobione stroiki wszyscy zabrali do
domu, aby przystroić świąteczne stoły.19
Sprzątanie Osiedla Sidzina
- 01.04.2026
Szanowni Państwo,
25.03.2026 r. nasza szkoła włączyła się w akcję sprzątania Sidziny. Uczniowie klas: 6b, 7a, 7b udali się z workami na śmieci oraz potrzebnym sprzętem i uprzątnęli teren szkoły oraz okolicę Centrum Sportu w Sidzinie.
Sprzęt do sprzątania, w tym worki, rękawiczki oraz chwytaki do śmieci, szkoła otrzymała dzięki uprzejmości samorządu, a w szczególności pani Gabrieli Głowni.
Dbajmy o naszą planetę
Julia Litkowska
8
Wyniki w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik
- 31.03.2026
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły osiągnęli wybitne wyniki w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik.
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że w gronie najlepszych młodych logików znaleźli się:
Olga Mitręga kl. 7c - Laureat II miejsca, Kacper Fiust kl. 8b - Laureat II miejsca, Franciszek Straszak kl. 8a - Laureat II miejsca, Piotr Augustynowicz kl. 4a - Laureat III miejsca, Zosia Woroniecka kl. 4c - Finalista na szczeblu ogólnopolskim, Oleksandr Pekarsky kl. 5c - Finalista na szczeblu ogólnopolskim, Ignacio Yusef Mróz kl. 6a - Finalista na szczeblu ogólnopolskim, Zuzanna Woroniecka kl. 6a - Finalista na szczeblu ogólnopolskim, Mikołaj Radzki kl. 6b - Finalista na szczeblu ogólnopolskim, Michał Kasprzak kl. 8a - Finalista na szczeblu ogólnopolskim.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym uczniom wytrwałości i pasji!
Opiekun konkursu
Anna Dźwigał-Aly
KIERMASZ WIELKANOCNY
- 24.03.2026
Drzewko emaus klasy 3a - głosujemy
- 29.03.2026
Szanowni Państwo,
klasa 3a bierze udział w konkursie drzewka emausowego on-line. Praca konkursowa została opublikowana w albumie na profilu Oddziału Organizatora -Drzewka Emausowe/Muzeum Krakowa, na portalu Facebook i poddana jest głosowaniu użytkowników tego portalu.
Laureatami konkursu zostaną uczestnicy, których prace otrzymają największą łączną liczbę pozytywnych reakcji (emotikon: lubię to!, super, ha ha, wow, trzymaj się).
Drzewko klasy 3a to DRZEWKO NR 4- poniżej link do głosowania:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1549856507149456&set=a.1549883083813465&type=3
Głosowanie trwa do 8 kwietnia do godziny 12.00.
Jeśli podoba się Państwu praca klasy 3a, prosimy o głosy. Z góry dziękujemy!
Uczniowie klasy 3a wraz z Wychowawcą
PSIALENTYNKI
- 31.03.2026
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Serdecznie dziękujemy za wsparcie zbiórki karmy i akcesoriów dla psów i kotów z Fundacji Dar SERCA prowadzonej w naszej szkole pod hasłem PSIALENTYNKI. Dzięki Wam Fundacja otrzymała ponad 100 kg karmy oraz legowiska, akcesoria, zabawki i kocyki!!W imieniu Zwierzaków bardzo dziękujemy za tak liczny odzew wśród Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.
Zrobiliśmy wspólnie coś bardzo dobrego!
Organizatorzy zbiórki Klaudia Rogała Paulina Szłapak Magdalena Płaczek
2