Aktualności
Konkurs czytelniczo-literacki "Książka miesiąca"
- 17.04.2026
„Krakowskie dzieci wiedzą jak wyrzucać śmieci” - udział w warsztatach edukacyjnych klasy IB
- 15.04.2026
Dnia 10 kwietnia uczniowie klasy Ib wzięli udział w warsztatach w ramach programu edukacyjnego pt. „Krakowskie dzieci wiedzą jak wyrzucać śmieci”. Zajęcia zorganizowane zostały przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Celem programu jest edukacja w zakresie zasad segregacji odpadów komunalnych. Podczas wizyty w siedzibie MPO dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach, które połączyły naukę z zabawą. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo segregować odpady , dlaczego jest to tak ważne, co dzieje się z odpadami po ich odbiorze oraz jak można je ponownie wykorzystać, co jest niezwykle istotne dla ochrony środowiska. Dzieci wykonywały także doświadczenia związane z tematyką odpadów i ekologii, podczas których miały okazję zjeść jadalny talerzyk, będący przykładem ekologicznych rozwiązań. Ciekawym momentem było ważenie całej klasy – okazało się, że uczniowie wraz z paniami ważą łącznie 820 kg! Warsztaty edukacyjne połączone były z wycieczką po Lamusowni – PunktemSelektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. To była cenna lekcja ekologii. Dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie wartościowych zajęć.
19
Uczniowie klasy 7C pragną podzielić się minireportażem z wycieczki przygotowanym w ramach projektu "Ogarniam życie, bo..."
- 13.04.2026
W dniu 25 marca klasa 7c w ramach projektu Ogarniam Życie wzięła udział w warsztatach w Zarządzie Zieleni Miejskiej.
Część uczniów pojechała do Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” w Lesie Wolskim, a pozostali odwiedzili siedzibę Zarządu Zieleni Miejskiej, gdzie zostali podzieleni na grupy razem z klasą 7 ze Szkoły Podstawowej nr 66 w Krakowie. Każda grupa miała okazję poznać różne aspekty pracy związanej z zielenią miejską i ekologią - między innymi diagnostyką drzew, pielęgnowaniem i konserwacją zieleni, a także prowadzeniem Social Mediów. Opiekowali się nami sami pracownicy Zarządu Zieleni – nie tylko opowiadali o tym, czym się zajmują, ale pozwolili nam przejąć ich rolę – sporządzić protokół z obchodu placu zabaw, użytkować przyrządy i maszyny, czy też zwiedzić zaplecze warsztatowe w „Symbiozie”.
Na zakończenie każda z grup wróciła z terenu aby zaprezentować nowo nabytą wiedzę oraz efekty swojej pracy. Każda osoba dostała również słoiczek miodu.
Wycieczka była bardzo ciekawa i jako uczniowie klasy 7c jesteśmy z niej naprawdę zadowoleni :)
3
Tea Time-czas na herbatę w klasie 6a
- 13.04.2026
Tea time to brytyjska tradycja popołudniowej przerwy na herbatę połączona z lekkimi przekąskami. Tradycja picia herbaty w Wlk. Brytanii rozwinęła się w XIX wieku i szybko przyjęła się wśród arystokracji i szlachty pozwalając przetrwać długą przerwę pomiędzy lunchem a późną kolacją. Uczniowie klasy 6a w ramach zajęć Future4me mieli okazję poszerzyć wiedzę o kulturze brytyjskiej i poznać tradycję Five o'clock delektując się różnorodnymi smakami herbat i ciasteczkami przyniesionymi przez uczniów. Przez godzinę uczniowie mogli poczuć atmosferę angielskiego podwieczorku i świetnie się przy tym bawili.
3
Laur Olimpijski dla uczennicy naszej szkoły !
- 10.04.2026
Z ogromną radością informujemy, że Sara Kozłowska, absolwentka naszej szkoły, została uhonorowana prestiżową nagrodą „Laur Olimpijski”.
Sara otrzymała nagrodę za zdobycie tytułu laureatki w Małopolskim Konkursie Geograficznym w roku szkolnym 2024/2025.
Uroczystość wręczenia nagród "Laur Olimpijski" odbyła się 27 marca w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa, w obecności Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa pani Marii Klaman.
Nagroda „Laur Olimpijski” jest jedną z form wsparcia przyznawanych w ramach „Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów”, ustanowionego uchwałą Rady Miasta Krakowa. Program ten ma na celu wspieranie rozwoju najzdolniejszych młodych mieszkańców miasta.
„Laur Olimpijski” przyznawany jest uczennicom i uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół artystycznych, którzy zdobyli tytuł laureatki i laureata najwyższego stopnia w konkursach, turniejach lub olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, bądź międzynarodowym. Kandydatki i kandydatów do nagrody zgłaszają dyrektorzy szkół, którzy potwierdzają osiągnięcia uczennic i uczniów odpowiednią dokumentacją.
Laureaci otrzymują dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Wielkie gratulacje dla Sary, rodziców oraz pana Dariusza Brojka, który przygotowywał uczennicę do konkursu.
Życzymy dalszych sukcesów i nieustającej pasji w rozwijaniu swoich talentów!
Zdjęcia:Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa
Organizacja dowozu uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2026/2027 – komunikat UMK
- 10.04.2026
Szanowni Rodzice i Opiekunowie Prawni
Przypominam o możliwości składania już do Wydziału Edukacji i Projektów Edukacyjnych UMK wniosków o bezpłatny dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i placówek na rok szkolny 2026/2027. Niezbędnym załącznikiem jest kserokopia aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną na wnioskowany okres. W przypadku zmiany etapu edukacyjnego ucznia lub ponownej diagnozy w poradni, przed złożeniem wniosku należy zaczekać na wydanie nowego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wnioski można składać na wszystkich dziennikach podawczych Urzędu Miasta Krakowa, przez ePUAP/eDoreczenia lub wysłać Pocztą Polską/Kurierem na adres: Wydział Edukacji i Projektów Edukacyjnych Urzędu Miasta Krakowa, ul. Michała Stachowicza 18, 30-103 Kraków. Te same informacje dotyczą wniosków o zwrot kosztów przewozu niepełnosprawnych dzieci i uczniów, które również mogą już być składane. Dołączam pomocne linki do stron Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz wzory wniosków:– dowóz przez firmę transportową: Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK– zwrot kosztów przewozu: Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK
Proszę o złożenie stosownych dokumentów w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, ul. Stachowicza 18, aby zabezpieczyć dzieciom dowóz.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
- 09.04.2026
30 marca w naszej szkole odbyły się działania związane z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Ich celem było zwiększenie wiedzy na temat autyzmu oraz rozwijanie wrażliwości i empatii wobec osób w spektrum.
Tego dnia społeczność szkolna włączyła się w akcję, ubierając się na niebiesko – kolor symbolizujący solidarność i wsparcie dla osób z autyzmem.
Dla uczniów przygotowano trzy specjalne strefy edukacyjno-doświadczalne. W strefie doświadczeń można było spróbować wykonywać zadania w sposób odzwierciedlający trudności sensoryczne. Strefa percepcji pozwalała spojrzeć na świat oraz odbierać dźwięki w sposób zbliżony do tego, jak mogą doświadczać ich osoby w spektrum autyzmu. Z kolei strefa relaksu była miejscem wyciszenia i odpoczynku przy spokojnych dźwiękach.
Mamy nadzieję, że przeprowadzone działania przyczyniły się do lepszego zrozumienia potrzeb osób w spektrum autyzmu oraz budowania postaw akceptacji i życzliwości w naszej społeczności szkolnej.
11
SZKOLNY KIERMASZ WIELKANOCNY
- 09.04.2026
Z radością informujemy, że tegoroczny Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez naszą świetlicę dobiegł końca. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy wiele pięknych dekoracji i ozdób świątecznych. Wśród nich znalazły się m.in. kurczaczki, pisanki, zajączki, wiosenne kwiaty.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać 1258,37zł! Głównym celem wydarzenia była nie tylko integracja, ale także zbiórka funduszy na doposażenie świetlicy w sprzęt sportowy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność i otwarte serca!
Wychowawczynie świetlicy
7
Sukcesy sportowe - Kristian Seitler
- 09.04.2026
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły z klasy 4C Kristian Seitler otrzymał nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się adepta Akademii Hokejowej CRACOVIA CANPACK w minionym sezonie w kategorii Żak Młodszy.
Młodzi hokeiści zostali docenieni nie tylko za wybitne osiągnięcia i występy na lodzie, ale również za wzorową postawę, dyscyplinę i koleżeństwo poza taflą. Fundatorami nagród dla zawodników byli: firma CANPACK oraz Business Alliance Cracovia (właściciel spółki Cracovia Hokej).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warsztaty na temat asertywności
- 09.04.2026
24 marca uczniowie klas 6a oraz 7c wzięli udział w warsztatach poświęconych tematyce asertywności. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pedagogów z Działu Profilaktyki Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.
Podczas spotkania uczniowie poznali definicję asertywności oraz jej znaczenie w codziennym życiu. Aktywnie uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach, takich jak tworzenie komiksów oraz gry integracyjne („Szeregi”, „Minutka”, „Detektyw”), które wspierały rozwój umiejętności komunikacyjnych i współpracy w grupie.
W trakcie warsztatów omówiono również różne postawy w relacjach międzyludzkich – uległą, agresywną oraz asertywną – kładąc nacisk na ich rozpoznawanie i właściwe reagowanie w sytuacjach społecznych.
Zajęcia były cenną okazją do rozwijania kompetencji społecznych uczniów oraz budowania świadomości własnych zachowań i emocji.
Koordynatorzy
Julia Sobocińska
Anna Żurawska
Karolina Chorąży
8