W dniu 3 marca uczniowie klasy 2B wybrali się do Teatr Groteska, gdzie mieli okazję obejrzeć wspaniały spektakl „Ronja, córka zbójnika”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, nagradzając aktorów gromkimi brawami.Wyjście do teatru było nie tylko okazją do kontaktu ze sztuką, ale również do nauki właściwego zachowania w miejscach kultury. Dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące podczas spektaklu – kulturalne zachowanie, ciszę na widowni oraz szacunek dla artystów i innych widzów.To było bardzo wartościowe i inspirujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 2B.
Aktualności
Wycieczka klasy 2B do Teatru Groteska na spektakl „Ronja, córka zbójnika”
- 22.03.2026
- 1
Wyjazd na film i debatę o Mikołaju Koperniku
- 20.03.2026
W czwartek 19 marca uczniowie klas 7 mieli możliwość wyjazdu do Centrum Nauki Cogiteon na bezpłatny film Tajemnice ekonomii Kopernika - seans filmowy i dyskusja.
Film zaprezentował postać Mikołaja Kopernika, który stąpał twardo po ziemi i wiedział o pieniądzach więcej niż niejeden współczesny makler! Polska Fundacja Fantastyki Naukowej zaprosiła uczniów na film, który jak wehikuł czasu, przeniósł widzów wprost w gwar renesansowych zamków i zaułki miast dawnej Warmii. Zobaczyliśmy świat, w którym zły pieniądz wypierał dobry, a Kopernik - niczym ekonomiczny superbohater - próbował zaprowadzić porządek w tym chaosie. To historia o intrygach, wielkiej nauce i o tym, że matematyka potrafi być ekscytująca. Po seansie był czas na dyskusję ekspercką na temat Kopernika, dawnych czasów i ekonomii.
Dzień Świętego Patryka
- 19.03.2026
Jak co roku 17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Święto to jest okazją do poznania bogatej kultury Irlandii, jej historii oraz charakterystycznych symboli, takich jak koniczyna czy kolor zielony. Z tej okazji na szkolnym korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka, przybliżająca uczniom najważniejsze informacje związane z tym świętem. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie mieli okazję poznać tradycje irlandzkie, ciekawostki kulturowe oraz historię Dnia Świętego Patryka. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie z okazji Dnia Świętego Patryka dla klas VI-VII zorganizowanym przez panią Paulinę Prońską w ramach Sieci współpracy szkół realizujących projekt z języka angielskiego Future4Me.
Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Ignacio Yusef Mróz z klasy 6a otrzymał I miejsce w powyższym konkursie, natomiast Gabriela Szczudło z klasy 6b, Aleksandra Dworakowska z klasy 6a oraz Franciszek Wolski z klasy 6a wyróżnienie.
Wielkie gratulacje dla naszych uczniów!
Narty biegowe 6a
- 23.03.2026
Klasa 6a wzięła udział w wyjątkowej zimowej wycieczce do Klikuszowej, podczas której uczniowie mieli okazję po raz pierwszy spróbować swoich sił na nartach biegowych. Dla wielu było to zupełnie nowe doświadczenie, jednak dzięki zaangażowaniu i chęci nauki wszyscy szybko opanowali podstawy tej aktywności. Nie zabrakło przy tym uśmiechu, upadków zakończonych śmiechem oraz wzajemnego wsparcia, co sprawiło, że pierwsze kroki na trasie biegowej były nie tylko nauką, ale i świetną zabawą.
Po sportowych emocjach przyszedł czas na kulig, który odbył się w pięknej, zimowej scenerii. Przejażdżka saniami dostarczyła uczestnikom wielu radości i pozwoliła w pełni poczuć klimat górskiej zimy. Śmiech i rozmowy towarzyszyły uczniom przez cały czas trwania kuligu, tworząc niezapomnianą atmosferę.
Następnie wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku, gdzie czekał na nich poczęstunek. Uczniowie mogli skosztować tradycyjnych przysmaków, takich jak oscypki, pieczone ziemniaki oraz kiełbaski z grilla. Ciepła herbata była doskonałym uzupełnieniem posiłku i pozwoliła się ogrzać po zimowych atrakcjach. Wspólne biesiadowanie sprzyjało integracji i rozmowom, a także było okazją do odpoczynku po aktywnie spędzonym czasie.
Na zakończenie wycieczki uczniowie oddali się zabawom na śniegu. Był to dzień pełen ruchu, radości i nowych doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
3
NASZ UCZEŃ LAUREATEM KURATORYJNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO
- 17.03.2026
Z wielką radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Artur Krzypkowski z klasy 8B, który pracował pod opieką pana wicedyrektora Dariusza Brojka uzyskał tytuł LAUREATA Małopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.
Serdecznie gratulujemy Arturowi, rodzicom oraz panu wicedyrektorowi Dariuszowi Brojkowi !
Warto podkreślić, że LAUREACI Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych mają pierwszeństwo w rekrutacji do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych.
1,5% dla ZSP8
- 11.03.2026
Szanowni Państwo!
Kontynuujemy współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska.W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do RODZICÓW, FIRM, pracowników i sympatyków ZSP8 o dokonywanie 1,5% odpisu od podatku na rzecz w/w Stowarzyszenia. JAK PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU NA ZSP8. Aby przekazać 1,5% na Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 należy wypełniając PIT wpisać numer KRS 0000052078 oraz koniecznie dopisek: dla ZSP8 Kraków.Dziękujemy tym z Państwa, którzy skorzystali z tej możliwości w 2025r.
W 2025 roku ze środków GMINY MIEJSKIEJ KRAKÓW; pozyskanych przez szkołę środków w ramach grantów, projektów i programów; środków z Dzielnicy VIII; środków przekazanych przez Radę Rodziców oraz przekazanych przez Państwo w ramach 1,5% przeprowadzono remonty i inwestycje oraz uzupełniono wyposażenie szkoły.
27
ZDOBYWAMY DZIECIĘCĄ ODZNAKĘ PRZYJACIELA KRAKOWA
- 18.03.2026
12 marca uczennice i uczniowie klasy 3 c zwiedzili Muzeum Narodowe Dom Jana Matejki. Dowiedzieli się jak mieszkał i pracował jeden z największych polskich malarzy, poznali akcesoria malarskie artysty, wykonali ciekawe prace plastyczne.
5
Wieczór w bibliotece dla klas I-VIII (NPRCz 2.0.)
- 17.03.2026
WSPÓŁPRACA Z KRAKOWSKIM OŚRODKIEM KARIERY
- 16.03.2026
W ramach współpracy z Krakowskim Ośrodkiem Kariery w środę 4 marca br. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klas 4b i 4c.
Pod kierunkiem pani Agaty Chudzikiewicz, doradcy zawodowego z KOK uczniowie rozmawiali o zawodach przyszłości, poznawali różne branże zawodowe, a także odkrywali swoje mocne strony. Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi wywołały u uczniów żywe zainteresowanie tematyką orientacji zawodowej.Uczniowie pozostałych klas 4-6 spotkają się z panią Agatą na warsztatach w kolejne środy.
Projekt Szkoła z KOKiem jest adresowany do uczniów klas 4 - 6, dla których zaplanowano zajęcia w ośrodkach tematycznych:Kl. 4 - Zawody i branże zawodoweKl. 5 - Moje talenty a przyszłość zawodowaKl. 6 - Kompetencje przyszłości - 4KPonadto, dzięki współpracy z KOK, w ramach projektu Rajd po fach zainteresowani uczniowie klas 8 naszej szkoły będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji w zakresie wyboru ścieżki zawodowej i szkoły średniej.
Koordynator : Iwona Bilska
Lets build a house!
- 16.03.2026
W marcu podczas lekcji języka angielskiego klasy pierwsze poznawały słownictwo związane z domem i pomieszczeniami w domu. W poniedziałek 16 marca klasa Ic projektowała własne domy na dywanie utrwalając wcześniej podane słownictwo. Mali budowniczy nie tylko powtórzyli nowe wyrazy w ciekawy sposób, ale również mieli możliwość przećwiczyć pracę w grupach i umiejętność współpracy. Nasi pierwszoklasiści potrafią być naprawdę kreatywni!
Nauczyciel prowadzący: Paulina Prońska
3