Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8a WITOLD ZYCH został LAUREATEM, etapu centralnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (VII edycja ogólnopolska) 2024/2025 !!!
Gratulujemy !!!
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 8a WITOLD ZYCH został LAUREATEM, etapu centralnego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” (VII edycja ogólnopolska) 2024/2025 !!!
Gratulujemy !!!
Z wielką radością informujemy, o ostatnich sukcesach tanecznych uczennicy klasy 5B Zosi Sylwestrowicz:
Tytuł Mistrza Polski w kategorii modern children oraz wraz z Franciszkiem Dubielem tytuł Mistrzów Polski w duetach modern.
Tytuł Mistrza Europy Jazz w kategorii solo children oraz Mistrzostwo Europy z Franciszkiem Dubiel w kategorii duet Jazz children.
Gratulujemy!!!
8 czerwca 2025 r. uczniowie klas 1a i 2a wzięli udział w barwnej Paradzie Smoków, która odbyła się w Krakowie. Dzieci przygotowały własnego smoka, inspirowanego pięknem Pienin.
Dawno temu, wśród skalistych szczytów Pienin, w jaskini ukrytej wysoko w Trzech Koronach, żył smok. Jego łuski lśniły zielono-złotym blaskiem, a oczy patrzyły z dobrocią. Mówiono, że potrafił latać nad Dunajcem i strzegł harmonii w przyrodzie. Nie atakował ludzi, lecz pojawiał się we mgle, gdy ktoś zakłócał spokój lasu czy rzeki. Pewnej nocy smok ujrzał taniec rusałek nad wodą i tak poruszony ich śpiewem, został przez nie obdarzony wiecznym życiem. Do dziś, w mgliste dni, można podobno zobaczyć cień jego skrzydeł nad górami...
Ta piękna legenda zainspirowała nas do stworzenia smoka na tegoroczną Wielką Paradę Smoków w Krakowie. Choć w naszej szkole warunki lokalowe są trudne, a każda przestrzeń jest wykorzystywana do granic możliwości, udało się wspólnym wysiłkiem stworzyć coś wyjątkowego. Smok powstawał krok po kroku - z pasją, wyobraźnią i ogromnym zaangażowaniem dzieci i nauczycieli.Podczas przemarszu uczniowie byli ubrani na zielono, a na głowach mieli własnoręcznie wykonane opaski, które dodawały im uroku i podkreślały leśny charakter smoczego stwora. Dzieci grały na bum bum rurkach, tworząc wesołą i rytmiczną oprawę muzyczną swojego występu. Dodatkowo dziewczynki sypały płatkami kwiatów, dodając koloru i magii całemu wydarzeniu.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy tworzeniu smoka:
uczniom klasy 2a z wychowawczynią p. Elżbietą Sikorą,
uczniom klasy 1a z wychowawczynią p. Katarzyną Płoskonką,
wychowawczyniom świetlicy: p. Magdalenie Płaczek i p. Paulinie Szłapak,
pani Sylwii Torbie i Pani Ewie Balon, bez których wsparcia, zaangażowania i pomocy ten smok by po prostu nie powstał,
dziewczynkom z klasy 4c, które pomogły ukończyć smoka i dodać mu artystycznego blasku,
rodzicom - za nieocenioną pomoc, wsparcie i życzliwość,oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób pomogli- każdy gest miał znaczenie.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do Dyrekcji szkoły za udział w Paradzie i za umożliwienie realizacji tego projektu i wsparcie organizacyjne.
To była niezwykła przygoda - dziękujemy, że mogliśmy razem ją przeżyć! Wspólna zabawa i udział w paradzie sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły piękne wspomnienia.
Wyniki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik
Antoni Wcisło klasa 3a - Nagroda Główna - Laureat I miejsca, Maria Madej klasa 3c- Nagroda -Laureat II miejsca, Aleksandra Fiust klasa 1a - Wyróżnienie - Laureat III miejsca , Emilia Baran klasa 1b - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Leon Łęcki klasa 1c- Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Jakub Sałach klasa 1c- Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Lena Wójcik klasa 1c- Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Maja Tarko klasa 2a - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Piotr Tylus klasa 2a - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Stanisław Baran klasa 2b- Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Małgorzata Tworuszka klasa 2c - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Kaja Mazur klasa 3a - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Stanisław Putaj klasa 3a - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Emilia Koryto klasa 4a - Wyróżnienie -Laureat III miejsca, Julia Roner klasa 4b- Wyróżnienie -Laureat III miejsca
Serdecznie gratulujemy!
Koordynatorzy:Iwona Jench, Klaudia Wątroba
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a WITOLD ZYCH rywalizując z licealistami zakwalifikował się do etapu centralnego VII edycji ogólnopolskiej konkursu Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku.
Wielkie gratulacje :)
Z niecierpliwością czekamy na wyniki etapu centralnego !!!
Zapraszamy Rodziców dzieci, które od 1 września 2025r. rozpoczną naukę w naszej szkole na spotkanie w dniu 24 czerwca 2025r. o godzinie 18.00 w II Lokalizacji Szkoły przy ul.Lubostroń 1.
Podczas zebrania otrzymacie Państwo informacje na temat przypisania dziecka do konkretnego oddziału klasowego, spotkacie się z wychowawcami oraz zostaniecie zapoznani z tzw. wyprawką pierwszoklasisty.
W klasach I odbyły się zajęcia czytelnicze wprowadzające uczniów w świat książki „Wnuczka antykwariusza”, którą każdy pierwszoklasista otrzymał w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki „Mała książka - wielki człowiek”. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy integracyjnej - rzucając sobie kłębek wełny, wymienialiśmy to, co sprawia nam radość i czym lubimy się zajmować. Okazało się, że łączy nas naprawdę wiele - często mamy podobne pasje, a nawet gust kulinarny!
Następnie nauczyciel bibliotekarz przeczytał drugi rozdział omawianej książki. Po wspólnym wysłuchaniu opowiadania rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszyły bohaterom, i o kluczowych momentach fabuły. Kolejnym etapem naszych zajęć było wspólne poszukiwanie puszki podobnej do tej opisanej w książce. W jej wnętrzu ukryte były sylaby tworzące wyrazy takie jak: kapsuła czasu, antykwariat czy kolekcjoner. Gdy wyjaśniliśmy już ich znaczenie, każda z klas przystąpiła do tworzenia swojej własnej kapsuły czasu.
Podczas tej kreatywnej pracy dzieci nie tylko pięknie ozdobiły pudełka, ale także napisały listy do swoich koleżanek i kolegów - pełne ciepłych słów i życzeń, które będą mogli odczytać za kilka lat. Zaplanowaliśmy, że kapsuły zostaną otwarte w 2032 roku, gdy uczniowie będą kończyć klasę VIII. Z pewnością będzie to niezwykły i wzruszający moment!
W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1c reprezentowali naszą szkołę na wystawie First Lego League Explore. FIRST LEGO League Explore to program, w którym dzieci w małych zespołach odkrywały przez cały rok świat nauki i technologii, zgłębiając wybrane tematy sezonu, takie jak ochrona oceanów. Uczestnicy mieli trzy główne zadania: przestrzeganie podstawowych wartości, stworzenie plakatu drużyny oraz zbudowanie projektu z klocków LEGO z poruszającymi się elementami.
Sezon zakończył się wystawą, na której dzieci prezentowały swoje projekty i plakat drużyny, czerpiąc radość z nauki, wzajemnego wsparcia i docenienia ich pracy bez rywalizacji.
Powered by aSc EduPage