Ponownie odwiedził nas Pan policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz ze swoim psem służbowym Pchełką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1–3. Spotkanie poświęcone było bezpiecznym zachowaniom w kontakcie z psami. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w obecności obcych psów oraz jak reagować w sytuacjach mogących stanowić zagrożenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja tzw. bezpiecznej pozycji, którą należy przyjąć w przypadku ataku psa. Pan aspirant w ciekawy i przystępny sposób przekazał uczniom cenne informacje dotyczące bezpieczeństwa, a Pchełka wzbudziła sympatię wszystkich uczestników spotkania. Była to wartościowa lekcja, która z pewnością pomoże dzieciom właściwie reagować w różnych sytuacjach związanych z kontaktem ze zwierzętami.


